Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Durvul a nápolyi helyzet

Egyre súlyosabb a nápolyi szemétkrízis: az utcákon hulladékhalmok állnak, amelyek időről időre lángra kapnak. Már az Egyesült Államok nagykövetsége is figyelmeztette az amerikaiakat, hogy az egészségük is veszélybe kerülhet, ha Dél-Olaszországba utaznak.

A területen átutazó amerikai polgárok szemétkupacokkal találkozhatnak, tüzekkel, amelyekből mérgező füst szállhat fel, és olyan demonstrációkkal, amelyek során a helyiek megpróbálják lezárni a hulladéklerakókhoz vezető utat - áll a követség közleményében.

Május óta a dél-olaszországi város és a közeli települések utcáin halmokban áll a háztartási hulladék: az emberek az utcára öntik a szemetet, mert az állam egyelőre képtelen megoldani a szemétszállítás megszervezését, amelyben a maffia is vastagon benne van.

A követség figyelmeztetett, hogy a hulladékkupacok időnként kigyulladhatnak, a lángok közül pedig mérgező gázok szabadulhatnak fel, amelyek légzési nehézségeket okozhatnak, és súlyosbíthatják a légzőszervi betegségek tüneteit.

A múlt hónapban az Európai Bizottság jogi lépéseket kezdeményezett Olaszországgal szemben, amiért több tonna szemét áll összegyűjtetlenül Campania tartomány városaiban. Az unió illetékesei úgy vélik, a helyzet súlyos egészségi és környezeti veszélyeket okozhat.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×