Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Az orvost hibáztatják az ötgyermekes anya halála miatt

Egy spanyol orvost tett felelőssé felesége halála miatt az a brit férfi, akinek neje a nyaralásból hazafelé tartó repülőn halt meg.

Paul Birds elmondta: az orvos engedélyezte 41 éves felesége számára a repülőutat, pedig ő és több utas is úgy látta, hogy nincs megfelelő állapotban.

Az ötgyermekes Lesley nem sokkal azután lett rosszul, hogy a Londonba induló Boeing-737-es felszállt Palma de Mallorcából, és hiába próbálta őt megmenteni a személyzet, két ápolónő és a barcelonai leszállást követően a mentők is, nem jártak sikerrel.

Paul Birds szerint nem szabadott volna megengedni, hogy a bedagadt bokájával és légzési nehézségekkel küzdő Lesley felszálljon a gépre.

A 44 éves férfi az easyJet légitársaság munkatársait is hibáztatta, amiért nem léptek közbe.

A vállalat szóvivője ugyanakkor közölte: nem tudtak arról, hogy a nő rosszul van, és elutasította azt is, hogy a személyzet hozzáértés nélkül próbált segíteni Lesley-n.

Még nem zárult le a boncolás utáni vizsgálat, a szakemberek azt tartják a legvalószínűbbnek, hogy egy vérrög a nő lábából a tüdejébe vándorolt, és ott elzárt egy létfontosságú eret.

Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Az éjjel az orosz haderő Iszkander-M típusú ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna területét - Harkiv és Dnyipró térségéből jöttek hírek károkról. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Franciaországba utazott, ahol Emmanuel Macron elnökkel tárgyal majd. Az Egyesült Államok az olajválság hatásainak orvoslása végett enyhítette az Oroszországra kirótt olajszankciókat. Donyeckben az orosz hadsereg Kosztyantynivkát ostromolja, a déli fronton Orihivet próbálják bekeríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×