Infostart.hu
eur:
364.08
usd:
319.03
bux:
144765.41
2026. július 23. csütörtök Lenke

Testvérpáros tartja az új lélegzet-visszatartási világrekordot

Két litván illuzionista új víz alatti lélegzet-visszatartási világrekordot állított fel: Diana Gaiciunas 11 perc 7 másodpercig, fivére, Arvydas 15 perc 58 másodpercig bírta a druskininkai vidámpark medencéjének vize alatt.

Arvydas a szervezők szerint ezzel megdöntötte a kanadai Robert Foster Guinness-rekordját.

A testvéreket kivizsgálásra kórházba szállították a mutatvány után, mindkettejük állapota stabil.

Azt egyelőre nem tudni, hivatalos-e a rekord, jelen voltak-e a kísérletnél a Guinnes Rekordok Könyvének képviselői.

"Tudom, hogy a kísérlet nagyon veszélyes, de sokat gyakoroltunk, és profi búvárok figyelik, nem kell-e kihúzniuk minket" - mondta a mutatvány előtt Arvydas.

A testvérek a lemerülés előtt negyven másodpercig tiszta oxigént lélegeztek be, a litván televízió élőben közvetítette a szombati kísérletet víz alatti kamerákkal.

A két cirkuszművész nem először csinált ilyen hajmeresztő dolgot: 2005-ben majdnem három napot töltöttek egy 12 tonnás jégkockába fagyasztva - ezért a kormánytól fejenként 1500 euró jutalmat kaptak.

Címlapról ajánljuk
Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Donald Trumpot mélységesen felháborítja az új brit külügyminiszter személye, állítják Washingtonban kormányzati bennfentesek. A brit külügyi tárca új vezetője Ed Miliband volt környezetvédelmi miniszter és pártja egykori főnöke lett. A Fehér Házban azt mondják: nem felejtik el korábbi megjegyzéseit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők. Szerdán 10 évre szóló vasútfejlesztési projektet jelentett be Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid beruházási- és közlekedési miniszter, melynek keretében a teljes hazai vasúthálózat megújul majd. A délután folyamán dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész bejelentette, hogy lemond tisztségéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×