Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Újabb botrányba keveredett az angol herceg

Vilmos herceg katonatársai trágár szavakkal és faragatlan viselkedéssel tették tönkre egy gitárművész koncertjét.

A 27 éves Dan Baker egy akusztikus gitárestet tartott egy bournemouth-i bárban, ahova betért a már becsípett állapotban lévő társaság.

A kétszáz tapsoló vendéggel ellentétben Vilmos herceg barátainak nem tetszett az előadás, és hangoskodással zavarták meg a koncertet.

"Hagyd abba ezt az ócska dalt, a herceg tánczenére vágyik" - ordítozták.

A zenész megszakította az előadást, majd kis szünet után visszatért a színpadra.

"Megdöbbentem, amikor ezek a részeg emberek feljöttek a színpadra, és megzavartak gitározás közben. Ez volt a legfaragatlanabb dolog, amit valaha tapasztaltam" - mondta Dan Baker, majd hozzátette: "miért jön bárki is egy akusztikus gitárestre, ha tánczenére vágyik?"

Egy jelenlévő szerint a herceg és társai szégyenletesen viselkedtek, és nem mutattak semmi tiszteletet.

Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
A tétlenség ára – Óriási összegeket tesz ki a természetkárosítás elhallgatott számlája

A tétlenség ára – Óriási összegeket tesz ki a természetkárosítás elhallgatott számlája

Az OECD már évtizedek óta vizsgálja a környezeti problémák gazdasági következményeit, és elemzései szerint a környezetvédelmi tétlenség költségei sokszor meghaladják a megelőzés ráfordításait. A Dasgupta-jelentés ezt tovább erősíti azzal, hogy a gazdaságot a természeti tőke szerves részeként értelmezi, és rámutat: a hagyományos mutatók, mint a GDP, nem tükrözik a valódi társadalmi jólétet. Az ENSZ és az EU friss jelentései egyaránt arra figyelmeztetnek, hogy a biodiverzitás csökkenése és a klímaváltozás kezelése alulfinanszírozott, miközben a károk egyre gyorsabban halmozódnak. A szabályok végrehajtásának hiányosságai és a rövid távú gazdasági döntések hosszú távon komoly versenyképességi és pénzügyi kockázatokat okoznak. Mindez azt mutatja, hogy a tétlenség nem semleges állapot, hanem egyre növekvő, rendszerszintű gazdasági veszteségforrás.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×