Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Kitelepítés volt Budán, miután kilyukadt egy gázcső

Budapest II. kerületében lezárták a Lipthay utcát, több ház lakóit pedig kiköltöztették, mert megrongálódott egy gázvezeték.

A Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az Inforádióban elmondta: egy régi építésű, háromemeletes bérház pincéjébe vezető gázcső lyukadt ki, tűz keletkezett, amely tönkretette a felette húzódó elektromos vezetékeket.
Molnár Péter hozzátette: a cső átmelegedett, ezért fennállt annak veszélye, hogy újabb tűz is fellobbanhat.

A területet áramtalanították és megszűntették a gázszolgáltatást - közölte.

Molnár Péter szólt arról is, hogy a kiköltöztetés mintegy 60 embert érintett, számukra a BKV buszt biztosított, amelyben melegedhettek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 11:07
2026. július 12. 14:43
×
×