Károly herceg rendszeresen nyilvánít véleményt a legkülönbözőbb ügyekben. Beszélt már a modern építészettől a klímaváltozáson keresztül a BBC királyi tudósítójáig mindenről, többek között arról is, milyen jó hatása van annak, ha az ember beszél növényeihez.
A londoni legfelsőbb bíróságon most olyan dokumentumok kerültek nyilvánosságra, amelyek betekintést adnak annak a hercegnek a pszichéjébe, aki tavaly egy amerikai újságírónak úgy fogalmazott: a brit nép csak akkor veszi majd komolyan, ha már a föld alatt van.
Alkotmányos kötelesség?
Károly herceg - volt helyettes magántitkára, Mark Bolland szerint - nemcsak a Dalai Lámával, az elnyomott tibeti nép szellemi vezetőjével azonosítja magát, de egyenesen alkotmányos kötelességének tekinti, hogy a kormány tagjainak tudtára adja: mit gondol az aktuális kérdésekről.
Az egykori magántitkár szerint azonban a herceg ennél is tovább ment, és olyan politikai lépéseket is felvállalt, amelyek akár alkotmányos szerepét is veszélyeztethetik.
Kína ellen
Egyszer például tiltakozásul nem ment el a kínai elnök által adott fogadásra, hogy kimutassa: nem ért egyet a kínai vezetéssel. Károly herceg ráadásul tett arról is, hogy lépésével behatóan foglalkozzanak a brit lapok.
Mark Bolland beszámolóját a The Mail on Sunday hozta nyilvánosságra, amely korábban a trónörökös személyes naplójából közölt részleteket. A beszámoló eredetileg abban a bírósági perben hangzott el, amelyet maga Károly herceg indított, hogy megakadályozza a naplórészletek további publikálását.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök