Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
A Miskolctapolcai Barlangfürdő épülete a gyógyászati központ leégett tetőszerkezetének oltása után 2024. szeptember 6-án. A mintegy nyolcszáz négyzetméteres épület az előző napon este gyulladt ki, a tetőszerkezet teljes terjedelmében égett.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Jó hír érkezett a leégett barlangfürdőről

A teljes nyitásra még várni kell, 4 órás belépőkkel indul a nyár Miskolctapolcán.

Miskolctapolcán lassan újra életre kel az ikonikus barlangfürdő, miután tavaly szeptemberben súlyos tűzeset sújtotta. A most induló első ütemben a kültéri Kagyló-strand nyár közepére nyit kaput, ám még nem teljes rekonstrukció, hanem limitált létszám és időkorlátos belépők várják a vendégeket – írja a Termál Online alapján a sokszinuvidek.24.hu. Így most előre megtervezhető, hosszabb fürdőzést helyettesítő élmény várja azokat, akik visszatérnek a természet és a gyógyvíz világába.

A 2024. szeptember 6-i tűz során a barlangfürdő belső részlege komoly károkat szenvedett, ezért az épület azóta zárva tart. A helyreállítás kétlépcsős lesz: először a kültéri részt nyitják újra – amit már „Kagyló strandként” is emlegetnek –, majd a fedett részt is felújítják.

A legfrissebb információk szerint a nyár közepére tervezik a szabadtéri rész nyitását, amely a zárás óta először fogad újra fürdőzőket. A strand befogadóképessége korlátozott, egyszerre maximum 500 fő lehet jelen, ami azt jelenti, hogy napi 1000–1500 vendéget tudnak fogadni.

A legnagyobb újdonság, hogy már nem egész napos jegyekkel, hanem 4 órás belépőkkel tervezik az üzemeltetést. Ez két előnnyel jár: mérsékeltebb látogatói szám és jobb szervezhetőség, miközben a vendégek is előre tudnak tervezni.

Az ütemterv szerint a teljes fürdő teljes körű helyreállítása a következő időszak feladata: a fedett rész nyári lezárás után, várhatóan jövő év elején nyílhat meg.

Miskolctapolcán érdemes felkeresni a tanösvényen levő miniszobrokat, csónakázni a tavon vagy egyszerűen csak gyönyörködni a természetben – teszik hozzá.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: a luxusigények felfalják, így veszélyben lehet a zöld jövő

Ürge-Vorsatz Diána: a luxusigények felfalják, így veszélyben lehet a zöld jövő

A megújuló energiaforrások globális térnyerése látványos, mégsem hozza el automatikusan a fosszilis korszak végét – mutat rá egy friss tanulmány. A kutatás egyik szerzője, Ürge-Vorsatz Diána szerint a globális energiaéhség erősebb, ezért az új megújuló kapacitások jelentős része nem a szén- vagy gázalapú erőműveket váltotta fel, hanem az új fogyasztást szolgálta ki.

Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezen a szombaton Szombathelyen. Az esemény fő szónoka Orbán Viktor miniszterelnök volt, aki a fiatalokhoz szólva azt mondta: „Vegyétek komolyan magatokat! A kamu lázadás semmi. Lázadni a magyar kormány ellen? Az nem nagy dolog. Lázadjatok Brüsszel ellen! Onnan fenyegetnek minket!” A 2026-os választás a háború előtti utolsó választás. Ekkor fogunk dönteni arról, hogy megyünk-e a háborúba – tette hozzá. Orbán Viktor az is bejelentette: két hét múlva Washingtonba utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×