Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
Nyitókép: Unsplash

Új funkciókkal bővül a Digitális Állampolgár alkalmazás

Elindult a piaci szervezetek csatlakozása a Digitális Állampolgárság Programhoz, így rövidesen a számlanyitást és a szolgáltatások megrendelését is megkönnyíti a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás.

Hozzátették, hogy a piaci szervezetek június 1-től csatlakozhatnak a programhoz. A szolgáltatás bevezetésével az ügyfelek a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás segítségével tudnak belépni a szolgáltatók ügyintézési felületeire, így nem szükséges külön regisztráció vagy a személyes adatok egyeztetése az ügyintézésnél.

A Digitális Állampolgár mobilalkalmazással már eddig is mintegy kétszáz állami ügyintézési felületre lehetett bejelentkezni, ehhez az év során tíz közműszolgáltató - az MVM és több vízműszolgáltató - is csatlakozott. Rövidesen pedig még egyszerűbbé válik az online ügyintézés a szolgáltatáshoz csatlakozó szervezeteknél: akár bankszámlanyitáshoz, közmű- és telekommunikációs szolgáltatások megrendeléséhez is elég lesz a mobilalkalmazás.

Mindehhez webes ügyintézésnél elég lesz a Digitális Állampolgár mobilalkalmazással beolvasni egy QR-kódot,

mobilos ügyintézésnél pedig egyetlen gombra koppintani és engedélyezni a kért hozzáférést. Ezzel a felhasználó máris igazolta a személyazonosságát és nincs szükség a felhasználónevek és jelszavak megjegyzésére.

Fontos, hogy a szolgáltatás az internetes ügyintézést könnyíti meg, személyes ügyintézéshez a felhasználónak továbbra is magánál kell tartania az okmányait; a mobilalkalmazás személyes ügyintézéskor történő használata egy későbbi fejlesztés részeként lesz elérhető - hangsúlyozta közleményében az ügynökség.

Arra is kitértek, hogy a következő időszakban folyamatosan csatlakoznak majd újabb szolgáltatók a programhoz: jelenleg 125 szervezet - pénzügyi, telekommunikációs és közműszolgáltatók - dolgozik a bevezetésen és teszteli az éles rendszert.

Címlapról ajánljuk
4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

4200 magyar rekedt az Emírségekben az iráni háború miatt, átvállalják a szállásköltségüket

Az Egyesült Arab Emírségek külügyminisztere azt ígérte Szijjártó Péternek, hogy minden eszközzel megvédik az ott tartózkodó mintegy 4200 magyart. Az országot több száz iráni rakéta és drón vette célba, találatok érték Dubajt és Abu-Dzabit is. Az ország és az egész régió légterei le vannak zárva. Azt kérik, mindenki „maradjon, ahol van, mert az a legbiztonságosabb”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Tárgyalna Irán, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tárgyalna Irán, megtámadták a USS Abraham Lincolnt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tegnap reggel megtámadta az Egyesült Államok és Izrael Iránt, a cél az iszlamista rezsim megbuktatása, az atomprogram és a ballisztikus rakétaprogram leszerelése. Irán ma reggel hivatalosan is megerősítette: meghalt Ali Hámenei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője. Az Egyesült Államok a háború kirobbanása óta első alkalommal ismeri el, hogy veszteségeket szenvedett az Irán elleni hadművelet során. Három katona halálát és további öt ember súlyos sérülését ismerték el.A háború folytatódik: az Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest a szomszédos országokat bombázza, támadás érte ma Izraelt, Irakot, Jordániát, az Egyesült Arab Emírségeket, Katart, Kuvaitot és Bahreint is. Dubajt és Dohát majdnem olyan intenzíven rakétázza Irán, mint Izraelt - az emírségekben már legalább hat rakéta / drón talált be és halottak is vannak. Az iráni Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest (IRGC) jelentése szerint megtámadták az Egyesült Államok repülőgép-hordozóját. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×