Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 14. vasárnap Vazul
Nyitókép: Orbán Viktor/Facebook

Orbán Viktor: egy magyar párt tevékeny szerepet vállalt az ukrán titkosszolgálati akcióban

A miniszterelnök videós üzenettel jelentkezett a Védelmi Tanács keddi ülését követően.

„Nemrég ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtam össze, mert Magyarország ellen példátlan titkosszolgálati támadás indult az elmúlt napokban” – fogalmaz Orbán Viktor a közösségi oldalára kikerült videóban.

„Az összehangolt lejárató akciót Ukrajna indította Magyarország ellen azért, hogy ellehetetlenítse az uniós tagsáról szóló szavazási kezdeményezésünket. A Védelmi Tanács mai ülésén az is kiderült, hogy az ukránok az akció végrehajtása érdekében felélesztették magyarországi kapcsolataikat is, és egy magyar párt segítségével támadást indítottak a Magyar Honvédség ellen.” Orbán Viktor szavai alapján ezzel egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, amire emberemlékezet óta nem volt példa.

„Arra kell számítanunk, hogy a véleménynyilvánító szavazás lezárásáig további titkosszolgálati akciókat indítanak majd. Ezekre a magyar szolgálatok felkészültek” – mondta a videóban a kormányfő, jelezve: a szavazást végigviszik, mert sem Brüsszel, sem Kijev nem dönthet a magyarok feje fölött.

A közlésekre Magyar Péter a Facebookon reagált

A Tisza Párt elnöke közösségi oldalán reagált a Védelmi Tanács keddi ülésén elhangzottakra, és közölte, hogy feljelenti a magyar kormányfőt. Magyar Péter szerint Orbán Viktor a titkosszolgálatokat próbálja felhasználni, hogy „hazaárulónak nevezhesse a legerősebb magyar politikai pártot, pusztán azért, mert félti a saját és a 3000 bűntársa hatalmát”. Ezt a megállapítást pedig George Simion méltatásához hasonlította.

Bejegyzésében felhívta a figyelmet arra, hogy szerda délelőtt 11 óra 30 perckor gyalog indul el Budapestről, a Szent István Bazilikától Nagyváradig. Emellett feljelentésében két bűncselekményre hivatkozva jelenti fel a miniszterelnököt.

Magyar Péter rémhírterjesztésre és állam elleni bűncselekmény feljelentésének elmulasztásával vádolja Orbán Viktort. Szerinte ugyanis nem Facebook-videót kellett volna készítenie, hanem azonnal feljelentést kellett volna tennie.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Váratlan akadály a magyar vasútfelújításon: robbanóeszköz miatt állt meg a munka

Váratlan akadály a magyar vasútfelújításon: robbanóeszköz miatt állt meg a munka

Június 23-án fejeződik be a Budapest-Pécs vasútvonal Rétszilas és Dombóvár közötti szakaszának 1,15 milliárd forintos felújítása. Bár a munkálatok célja a késéseket okozó sebességkorlátozások felszámolása, a befejezésig az utasoknak több szakaszon még pótlóbuszokkal kell utazniuk - számolt be a Magyar Építők. A munkálatokat egy váratlan incidens is hátráltatta, ugyanis június 1-jén a simontornyai szakaszon egy robbanóeszköz került elő. A bomba elszállítása és a környék tűzszerészeti átvizsgálása miatt a kivitelezést csaknem egy teljes napra fel kellett függeszteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×