Infostart.hu
eur:
356.08
usd:
306.36
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
A gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelő, Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő által szervezett, a Ferenciek terén megtartott ellenzéki demonstráció résztvevőinek egy csoportja az Erzsébet hídon 2025. március 25-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Újabb hídfoglalás jön Budapesten, készülhetnek a közlekedők

A rendőrség tudomásul vette a keddi tüntetést.

„A rendőrség kénytelen volt tudomásul venni: kedden újra lezárjuk az Erzsébet hidat! Békésen, de nagyon határozottan!” – írta Hadházy Ákos a közösségi oldalán. Az országgyűlési képviselő az előző kedden, március 26-án is tüntetést szervezett, akkor azonban a rendőrség a forgalom akadályozására hivatkozva megtiltotta a gyülekezést az Erzsébet híd pesti hídfőjénél, így végül a Ferenciek tere lett a helyszín. A megmozduláson résztvevő tüntetők egy része később a Momentum felhívására több hidat is blokád alá vett.

A Kúria Hadházyék ügyében úgy határozott, hogy nem elfogadható indok egy megmozdulás tiltására a rendőrségnek az az érve, hogy a hídon akadályozták volna a közlekedést, de a politikus szerint ezt az ítéletet már későn kapta meg.

Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón arról beszélt, hogy az ilyen létszámú csoport által okozott ekkora mértékű közlekedési fennakadás elfogadhatatlan, és a kormány megvizsgálja a Kúria döntését, illetve azt, hogy van-e lehetősége jogszabályváltoztatásra az ügyben.

A független politikus azért hirdetett demonstrációt, mert az Országgyűlés gyorsított eljárásban – a momentumos képviselők füstgyertyás tiltakozásával kísérve – elfogadta a gyülekezési jog szigorításáról szóló jogszabályt, amely a Budapest Pride betiltását is lehetővé teszi.

Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×