Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Beer Miklós, a váci egyházmegye nyugalmazott püspöke (k) a brüsszeli székhelyű Katolikus Családszervezetek Európai Föderációja (FAFCE) háromnapos tavaszi elnökségi ülésének nyitókonferenciáján Vácott, a Piarista Kilátó Központban 2022. május 4-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Visszavonul a nyilvánosságtól Beer Miklós nyugalmazott püspök

Bár búcsúzik a nyilvánosságtól, továbbra is a lelkek építését fogja szolgálni.

Nem tervez többé interjút adni, nem vállal szolgálatokat – esketést, keresztelőt, előadásokat – a nyugalmazott váci megyéspüspök – írja a szemlelek.net. Beer Miklós nem hirtelen eltartozásból döntött, már hónapok óta készül a visszavonulásra. Az utóbbi hetek eseményei pedig megerősítették abban, hogy „nem bírja már azt a sok érdeklődést, felkérést, ami nyugdíjba vonulása után is folyamatosan áradt felé”.

Az egykori püspök idősotthonba költözött, ahol, mint mondta, békére lelt. Unatkozni azonban nem fog: reméli, hogy lesz ideje korábbi írásai, beszédei rendszerezésére, és szívesen folytatja a videóüzenetek készítését is, ha ereje engedi – idézi a hvg.hu.

Címlapról ajánljuk
Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Egyre több óvodás gyermeknek van saját telefonja, a gyermekek 7 százaléka pedig már 4–6 évesen mobilhasználó – derült ki az NMHH reprezentatív kutatásából, amelyet 2 ezer szülő és 2 ezer 7 és 16 év közötti gyermek megkérdezésével végeztek el. A felmérés rámutat arra is, hogy a gyerekek szabadidejük egyre nagyobb részét töltik digitális platformokon, a szülők egyre passzívabbak, a mesterséges intelligenciának pedig mindenki jobban hisz a kelleténél.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×