eur:
408.84
usd:
389.48
bux:
80165.64
2024. december 15. vasárnap Valér
napelem
Nyitókép: Pixabay

Jelentős dologról kell dönteniük a napelemre vágyóknak, csak pár hét van rá

Még egy hónapig várják a támogatási kérelmeket a Napenergia Plusz Programban.

A kormány a Napenergia Plusz Programban ingatlanonként akár 5 millió forinttal támogatja a családokat a modern napelemes rendszerek telepítésében. A pályázat év eleji megnyitásától egy teljes esztendő áll az érdeklődők rendelkezésére arra, hogy elérjenek a támogatási kérelmek benyújtásáig. Az előregisztrált pályázók 2025. január 15-ig, tehát még egy hónapon át tehetik ezt meg, máskülönben nem kaphatnak állami hozzájárulást - emlékeztet az EM.

A Napenergia Plusz Program napelem és energiatároló egyidejű beszerzéséhez kínált támogatást lakossági fogyasztók számára. A fejlesztések megerősítik a háztartások önellátási képességét, csökkentik áramszámlájukat. A megtermelt zöldenergia eltárolása és helyi felhasználása mérsékli a villamosenergia-hálózat terhelését. A pályázat hozzájárul Magyarország energiaszuverenitásának és a hazai ellátás biztonságának megerősítéséhez - tették hozzá.

A kormány a programban 105,8 milliárd forintos keretösszeggel ösztönzi a családok zöldenergia beruházásait. A nyári keretemelés jóvoltából az eredetileg kalkulált 15 ezerhez képest eddig több mint 20,6 ezer háztartás támogatásáról született döntés 84,4 milliárd forint értékben. A nyertesek mintegy negyedének már el is utaltak összesen 14,5 milliárd forintot. A legalább elfogadott időközi kifizetési kérelemmel rendelkező projektekben összesen 20,8 megawatt napelemes és 34 megawattóra energiatároló kapacitás jött létre - közölte a tárca.

A január közepi végdátum kitűzésével a pályázati folyamat különböző szintjein elakadtak közül kiszűrhetők azok, akik már letettek fejlesztési tervükről. A támogató NFFKÜ az érintetteket a pályázati felületen keresztül is figyelmezteti a jogvesztő határidő közeledtére. Az energiaügyi tárca ezzel világos képet kap a valós forrásigényekről, így akár az esetleg felszabaduló összeg más irányú hasznosításáról is dönthet - tudatta az EM.

A közlemény szerint a hazai naperőművi kapacitás 2022 óta megkétszereződött, a harmadik egymást követő évben nő 1 gigawatt feletti mértékben. A háztartási méretű kiserőművek darabszáma a Napenergia Plusz Program jóvoltából hamarosan meghaladja a 300 ezret. A kormány a futó kiírásokban összesen 260 milliárd forinttal segíti a családokat és a vállalkozásokat a zöldenergia termelésében és tárolásában.

Címlapról ajánljuk
Lesz-e új magyar aukciós rekord? – különleges Munkácsy- és Csontváry-képre is lehet licitálni vasárnap

Lesz-e új magyar aukciós rekord? – különleges Munkácsy- és Csontváry-képre is lehet licitálni vasárnap

Munkácsy Mihály Fiatal lány arcképe című festményének 48 millió, míg Csontváry Kosztka Tivadar Pirosruhás gyermek című képének 60 millió forint lesz a kikiáltási ára a karácsonyi árverésen, melyet a Virág Judit Galéria szervez. A galériatulajdonos az InfoRádióban elmondta: két olyan alkotásról van szó, melyeknek létezéséről sokáig a szakma sem tudott, ezért óriási az értékük és a jelentőségük is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.16. hétfő, 18:00
Freund Tamás
a Magyar Tudomány Akadémia elnöke
Magyar vállalatoktól érkezhet a tudástranszfer Közép-Ázsiába? – Kifektetési alapot indított az NTH

Magyar vállalatoktól érkezhet a tudástranszfer Közép-Ázsiába? – Kifektetési alapot indított az NTH

Mintegy 60 milliárd forint keretösszegű tőkeprogramot indított a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) a Demján Sándor Program keretein belül. Az alapot az NTH tulajdonában lévő Focus Ventures kezeli, amellyel a hazai vállalatok kifektetéseit, azaz az országhatárokon átnyúló beruházásait, illetve cégalapításait és -felvásárlásait segítik elő. A Kifektetési Magántőkealapnak a magyar cégek nemzetközi versenyképességének növelése mellett az ország profitegyenlegének javítása is célja, ráadásul ezt Európa mellett keleti irányú kifektetésekkel szeretnék elérni. Hogy hány vállalat piacra lépését segítheti az alap, mennyire látnak lehetőséget a magyar cégek az ázsiai piacokon és hogy milyen feltételekkel vehetik igénybe a tőkebevonást, arról Zsámboki Zoltánt, az alapkezelő vezérigazgató-helyettesét kérdezte a Portfolio.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×