eur:
414.95
usd:
395.86
bux:
78204.33
2024. december 2. hétfő Melinda, Vivien
Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke beszédet mond a határnyitás 30. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen a müncheni Allerheilige-Hofkirche épületében 2019. szeptember 12-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Fontos tudnivalók Kozma Imre atya nyilvános temetéséről

A budapesti Szent István-bazilikában november 15-én nyilvános gyászmisén vesznek végső búcsút Kozma Imrétől, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökétől, a Betegápoló Irgalmasrend korábbi delegátusától.

A temetés napján a bazilika délben bezár, majd 14 órakor újra kinyitja kapuit. A temetésre érkezők 14 és 15 óra között járulhatnak a koporsóhoz, hogy kegyeletüket kifejezzék. A szentmise 15 órakor kezdődik, a szertartás után pedig a Szent István-bazilika altemplomában "helyezik örök nyugalomra Kozma Imre atyát" - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.

A gyászmise végén a látogatók is elkísérhetik utolsó útjára a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnökét, majd a sírhelyétől az altemplom oldalsó kijáratán át távozhatnak.

A temetés nyilvános, arra mindenkit várnak, aki tiszteletét szeretné kifejezni, vagy imádkozni szeretne Kozma Imre lelki üdvéért - hívták fel a figyelmet. Ugyanakkor az érdeklődőket arra kérik, hogy lehetőség szerint előzetesen regisztráljanak a temetes@maltai.hu e-mail-címen.

Ha megtelne a Szent István-bazilika, akkor a székesegyház előtt kivetítőn lehet majd követni a szertartást.

A gyászolókat arra is kérik, hogy koszorút, virágot ne vigyenek a szertartásra, együttérzésüket a jelenlétükkel fejezzék ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.03. kedd, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Súlyos szavak: bajban a globális béke és biztonság sarokköve?

Súlyos szavak: bajban a globális béke és biztonság sarokköve?

Az Egyesült Államok Képviselőháza júniusban törvényjavaslatot terjesztett elő a Nemzetközi Büntetőbíróságot (ICC) szankcionálásáról, válaszul arra, hogy az előző hónapban Karim Khan főügyész elfogatóparancs kiadását kérte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és korábbi védelmi miniszere, Joáv Galant ellen emberiesség elleni és háborús bűncselekmények miatt. Az ügy folytatásaként ma Tomoko Akane, a Nemzetközi Büntetőbíróság elnöke Hágában úgy fogalmazott, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróságot érő fenyegetések az ENSZ egyes állandó tagjainak részéről „az intézmény létét veszélyeztetik”. Paivi Kaukoranta, a részes államok közgyűlésének elnöke szerint támogatni kell a Nemzetközi Büntetőbíróságot, biztosítani ellenállóképességét és sikerét, mint a globális béke és biztonság sarokkövét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 2. 18:08
×
×
×
×