Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót
Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke beszédet mond a határnyitás 30. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen a müncheni Allerheilige-Hofkirche épületében 2019. szeptember 12-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kiderült, mikor vesznek végső búcsút Kozma Imre atyától

Az esemény nyilvános lesz.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, Kozma Imre áldozópap, irgalmasrendi szerzetes, apostoli protonotárius, címzetes apát, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Magyar Irgalmasrendi Delegatúra korábbi delegátusa, és a budapesti rendház perjele, a Szuverén Máltai Lovagrend nagykeresztes tiszteletbeli konventuális káplánja életének 85., áldozópapságának 61., szerzetesi fogadalmainak 25. évében, 2024. október 17-én az örökkévalóságba költözött.

Kozma Imre atya lelki üdvéért 2024. november 15-én, pénteken 15 órakor szentmisét mutatnak be a budapesti Szent István-bazilikában. Ezt követően helyezik földi maradványait örök nyugalomra a Bazilika altemplomában – olvasható a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közleményében. Az esemény nyilvános.

A szeretetszolgálat korábban tudatta, hogy az elhunyt Kozma Imre atya iránti kegyeletüket kifejezni szándékozó látogatók számára ideiglenes emlékhelyet létesítettek a szervezet Budapest XII. kerület Szarvas Gábor úti országos központjában, ahol reggel 7-től 19 óráig várják a látogatókat, akik Kozma Imre nagyméretű képe előtt megállva idézhetik fel a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökéhez fűződő emlékeiket, virágot helyezhetnek el, gyertyát gyújthatnak, imát mondva, vagy egy néma főhajtással kifejezhetik tiszteletüket, jelképesen elbúcsúzhatnak.

Az emlékhely a központ udvarán található, az egész nap nyitott kapun keresztül bejelentkezés nélkül is felkereshető. Esős időben egy kisebb emlékhely várja az érkezőket a főépület bejáratánál.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Kaposváron tartottak újabb háborúellenes gyűlést, Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János építési és közlekedési miniszter volt a két főszereplő. Mindenki szorozza meg a gázszámláját hárommal, ez lenne, ha nem lenne rezsicsökkentés – mondta Orbán Viktor, aki szerint „ha Magyarországra egy brüsszelita kormány jön, akkor a gyerekeinket egyszer csak el fogják vinni a háborúba, és ott fognak állni fegyverben Ukrajnában.”
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×