Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Nyitókép: Unsplash

Mérgező anyag kerülhetett az egyik szennyvíztelep rendszerébe

A rendőrség közérdekű üzem működésének megzavarása miatt nyomoz a vértesacsai szennyvíztelepen történt rendkívüli mérgezés ügyében.

Rendkívüli mérgezés történt, mely elérte a szennyvíztisztító telepet – tájékoztatta Vértesacsa lakosait Kara Nikoletta, a település polgármestere október 12-én. A szolgáltató rendőrségi feljelentést tett az ügyben, valamint megkezdte a probléma elhárítását - írja a feol.hu híradása nyomán az Index. Hozzáteszik, a vármegyei portál információi szerint a mérgezésnek nincs köze az ivóvízhez.

Kara Nikoletta polgármester hétfőn reményét fejezte ki, hogy a szakemberek mielőbb rájönnek, mi okozza a telepen a problémát. A Fejérvíz Zrt. a megyei portál megkeresésére azt válaszolta, október 8-án tapasztalták a kollégák a szennyezést.

A helyszínen végzett elsődleges laboratóriumi vizsgálatok kimutatták, hogy ismeretlen eredetű vegyi anyag került a csatornahálózaton keresztül a szennyvíztisztító telepre és az ott lévő iszap biológiáját megváltoztatta.

A társaság azonnali hatállyal értesítette a befogadó vízhasználóit és a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Hatósági Osztályát, valamint ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Bicskei Rendőrkapitányságon - írják.

A szennyezés eredetének felderítése érdekében a rendszer három közterületi átemelőjét és a veszélyes anyagokkal dolgozó közületi felhasználók háziátemelő aknáit a társaság folyamatosan ellenőrzi. A telepen megkezdték a technológia újbóli bedolgozását, a folyamatot akkreditált laboratóriumi vizsgálatokkal folyamatosan nyomon követik.

Az eset a környékbeli települések ivóvízellátását nem veszélyezteti, a vállalat mindenhol felszín alatti vízbázisból szolgáltatja az ivóvizet.

Címlapról ajánljuk
Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.

Donald Trumpnak „jól fog menni” az ukrán és az orosz elnökkel is

Mindkettejükkel találkozik az amerikai elnök, előbb Volodimir Zelenszkijjel vasárnap Floridában. Az előzetes egyeztetések már zajlanak.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 27. 05:00
×
×
×
×