Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: magyarepitok.hu

Elege van a környéken lakóknak a Nélküledet játszó zenélő útból, petíció indul

Hat környező település lakói panaszkodnak az út keltette zaj miatt: nem tudnak nyitott ablaknál aludni, és már a nappali tevékenységeiket is annyira zavarja, hogy nincs kedvük otthon tartózkodni.

Petíciót indít pénteken Petrik Zsolt, Lőrinci frissen megválasztott független képviselője annak érdekében, hogy megszüntessék a 21-es számú főúton, Hatvan és Lőrinci közötti szakaszon nemrég kialakított zenélő útburkolatot - írja a hvg.hu.

Az 550 méteres útszakaszon a megengedett 80 km/h-s sebességnél a speciális útburkolatnak köszönhetően az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című száma csendül fel. A képviselő elmondása szerint az átadás óta több lakossági bejelentés érkezett a környéken lakóktól a zaj miatt.

A petíció szerint Zagyvaszántó, Lőrinci, Selyp, Heréd, Nagygombos, Kisgombos településeken és a Mátravidéki Erőmű területén is zavaró a zenélő burkolat hatása.

Ornitológus szakemberek szerint a zenélő útburkolat hangja a madarakat is zavarja. Mindemellett közlekedésbiztonsági kérdéseket is felvet a dolog. A magyarul nem tudó külföldi sofőrök nem tudják értelmezni a táblát, és így az útszakaszra hajtva megijedhetnek, ami akár veszélyhelyzetet is okozhat - írják.

Az aláírásgyűjtés célja, hogy szüntessék meg a zenélő útburkolatot, vagy építsenek a 21-es főút érintett szakaszának mindkét oldalára zajvédő falat.

Címlapról ajánljuk
Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs
hóhelyzet

Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs

Még mindig sok dolga van a mentőknek, és a szociális ellátó rendszerben dolgozóknak. Sok iskolában van tanítási szünet, 29-ben pedig online oktatás.

Öröm és kríziskezelés a hazai erdőkben – a kirándulóknak is üzentek a szakemberek

A havazás jót tett a hazai erdőknek, mert a hótakaró védi a növényeket a fagyok ellen – mondta az Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője az InfoRádióban. A vadgazdálkodásért felelős vadászok kríziskezelési üzemmódra tértek át az extrém hideg és a folyamatos havazás miatt, fontos a jól átgondolt etetés – hangsúlyozta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Újabb hidegfront éri el Magyarországot, elkezdett befagyni a Balaton – Híreink a hóhelyzetről szombaton

Újabb hidegfront éri el Magyarországot, elkezdett befagyni a Balaton – Híreink a hóhelyzetről szombaton

Több centiméter vastag jégréteg alakult ki a Balatonon, de egyelőre tilos és életveszélyes rámenni. Hamarosan újabb hidegfront éri el Magyarországot, ez havazást és hózáporokat is hozhat. Észak felől újabb hidegfront éri el az országot, amely többfelé havazást és hózáporokat okozhat. A front átvonulása nyomán a szél fokozatosan északnyugatira, majd északira fordul, és főként a Dunántúlon, illetve a Zemplén térségében erősen viharossá fokozódhat. Ezeken a területeken hófúvások kialakulására is készülni kell. Cikkünk folyamatosan frissül a hóhelyzet legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×