Infostart.hu
eur:
385.58
usd:
329
bux:
120520.39
2026. január 21. szerda Ágnes
Postás megérkezik egy társasházhoz a főváros XIII. kerületében, ahol dupla nyugdíjat kézbesít 2023. február 8-án. Korábban kézhez kaphatják a februári, valamint az emelt összegű 13. havi nyugdíjat, és számos más nyugdíjszerű ellátást azok, akik azt postai úton kérték. Akik bankszámlára kapják a járandóságukat, azokhoz február 10-én érkezik az utalás.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Megvan, mikor érkezik szeptemberben a nyugdíj

Hivatalosan a hónap 12. napján utalja a nyugdíjfolyósító a nyugdíjakat, kivéve, ha a dátum hétvégére esik. Szeptemberben azonban más lesz a helyzet.

A hivatalos nyugdíjfolyósítási dátumok szerint 2024-ben is többnyire a hónap 12. napján utalnak a nyugdíjasoknak. Szeptemberben ennek megfelelően 12-én, csütörtökön érkeznek az utalások - írja a Pénzcentrum.

Azok, akiknek a posta kézbesíti a nyugdíját, idén is a Magyar Posta által kiadott kézbesítési naptárban megjelölt napon számíthatnak az érkezésére. A szóban forgó naptárat a posta tavaly novemberben küldte ki.

A Magyar Államkincstár (MÁK) januárban tájékoztatót tett közzé a nyugdíj bankszámlára való igényléséről.

Ez több előnnyel is járhat a postai úton történő kézbesítéssel szemben, ugyanis egyrészt a bankban nem férhet hozzá más a pénzhez, másrészt az utalás azonnali, ahogy esedékessé válik.

Ráadásul a postai kifizetésre többet kell várni.

A MÁK közlése szerint az utalásra vonatkozó igényt írásban kell bejelenteni a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak. Ennek feltétele, hogy a folyósítás csak a nyugdíjas saját bankszámlájára történhet, vagy olyanra, melynek társtulajdonosat, tehát van fölötte rendelkezési joga. A kérelem könnyen és gyorsan beadható ügyfélkapus bejelentkezéssel a magyarorszag.hu oldalon.

De a szükséges nyomtatvány a MÁK weboldalán is megtalálható. A kitöltött példányt vagy az azonos adatokat tartalmazó levelet postai úton vagy személyesen is el lehet juttatni a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×