Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 29. vasárnap Auguszta
Nyitókép: Pixabay

Újabb szakember kerül a nemzetbiztonsági főtanácsadó csapatába

Kovács Zoltán András dandártábornok részt vett a Nemzeti Információs Központ kialakításában.

Kovács Zoltán András dandártábornok is Biró Marcell nemzetbiztonsági főtanácsadó csapatát fogja erősíteni áprilistól – írja a Magyar Nemzet. A Nemzeti Információs Központ jelenlegi főigazgatója így a mostaninál erősebb szakmai pozíciót kap majd. Az már korábban kiderült, hogy Porkoláb Imre dandártábornok is segíti majd Orbán Viktor új nemzetbiztonsági főtanácsadójának munkáját.

Kovács Zoltán András tapasztalata több mint két évtizedes titkosszolgálati múltra tekint vissza, végigjárta a ranglétrát, szolgált műveleti és elemzőterületeken, valamint részt vett külföldi továbbképzéseken is.
A dandártábornok részt vett a Nemzeti Információs Központ kialakításában.

Orbán Viktor miniszterelnök március 14-i hatállyal nevezte ki nemzetbiztonsági főtanácsadójának Biró Marcellt.

Címlapról ajánljuk
Komoly kihívás a fiataloknak megszabadulni az okoseszközök dopaminlöketeitől

Komoly kihívás a fiataloknak megszabadulni az okoseszközök dopaminlöketeitől

Egy középiskolásnak naponta átlagosan 8 óra 39 perc a képernyőhasználati ideje, ami azt jelenti, hogy az ébren töltött idejének mintegy 60 százalékát valamilyen kütyü nyomkodásával vagy audiovizuális tartalmak nézésével tölti – mondta az InfoRádióban Pöltl Ákos. A családbiztonsági szakértő figyelmeztetett: a folyamatosan érkező ingerek (videók, posztok, kommentek, reakciók) újabb és újabb dopaminlöketet adnak, így bármikor kialakulhat a függőség.

Éles üzenetváltás az ukrán és a magyar külügymniniszter között

Az ukrán kormány azt reméli, hogy a magyarországi választás eredménye az Ukrajnát segítő, 90 milliárd eurós európai uniós hitelcsomag felszabadításához vezet, és lehetővé teszi az Oroszországgal szembeni újabb EU-szankciók életbe lépését is - jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter az Ukrinform hírportál párizsi tudósítójának adott interjúban. Szijjártó Péter szerint ez is azt mutatja, hogy ahogy közeledik a választás napja, úgy válik egyre nyíltabbá az ukrán beavatkozás
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×