Infostart.hu
eur:
364.59
usd:
315.82
bux:
148587.82
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Rendszerüzenet érkezett Orbán Viktortól

Sokakat érintő márciusi változásokra hívja fel a figyelmet.

Ismét üzenetet küldött a KRÉTA Elektronikus ellenőrzőben a szülőknek Orbán Viktor miniszterelnök. Az RTL beszámolója szerint a március 28-i keltezésű levél az új tarifarendszer előnyeit és nyerteseit sorolja.

A miniszterelnök levele szerint új időszámítás kezdődött a magyar közlekedésben 2024. március elsején azzal, hogy a magyar kormány „mindenki számára olcsóbb és átláthatóbb, egyszerűbb és korszerűbb tarifarendszert” alakított ki.

Nehéz időkben ez sokaknak nagy segítséget jelent – fogalmazott Orbán Viktor.

A levélben az áll, hogy az új rendszerrel mintegy 4 millió ember jár jobban, kedvezőbb helyzetbe kerülnek a fogyatékossággal és a tartós betegséggel élők, közszféra dolgozói, a 14-25 év közötti fiatalok, a nagycsaládosok, valamint a 14 év alatti, iskoláskorú gyermekek.

Az Ön családja is a nyertese lesz az új rendszer bevezetésének – írta a miniszterelnök.

A levél ezután felsorolja, hogy az új tarifarendszernek köszönhetően

  • minden 14 év alatti gyermek ingyenesen utazhat a helyközi közösségi közlekedésben,
  • a 14 és 25 év közötti fiatalok diákigazolvány nékül is féláron vehetnek menetjegyet,
  • és hogy további információkat a MÁV–VOLÁN-csoport által indított ujtarifa.hu oldalon lehet találni.

Orbán Viktor legutóbb a karácsony előtti napokban küldött levelet a KRÉTA-n keresztül azoknak a szülőknek, akiknek a gyereke ingyenes laptopot kapott.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×