eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Old man using smart phone
Nyitókép: fzant/Getty Images

Többmilliós hitelt vettek fel egy nyugdíjas nevében csalók

Több mint három és fél millió forint kölcsönt vettek fel egy tápiósági nyugdíjas nevében, de neki hatmilliót kellene visszafizetnie, pedig az összegből semmit sem látott. A férfit Angliából hívták fel, hogy pénzt ígérjenek neki, de csalás áldozata lett. Az MNB azt kéri a bankoktól, januártól csak akkor adjanak kölcsönt, ha valóban az ügyfél kéri.

Az áldozat egy 68 éves férfi, aki három éve befektetett egy kisebb összeget, és emiatt keresték telefonon. A telefonban tört magyarsággal mondták neki, hogy a százezres befektetéséből mostanra négymillió forint lett, amit elutalnak neki.

„Azt mondta, az utalás csak úgy tud megtörténni, ha feltöltöm a telefonomon keresztül a számítógépemre az AnyDesket, aminek segítségével látja, megkapom-e a pénzem” – idézi az Index a férfi, az RTL Híradónak adott nyilatkozatát.

Ennek a programnak a segítségével távolról is irányíthatóvá válik a számítógép. Miután a férfi átadta az irányítást a telefonálónak, a hívó le is tette a telefont. Nem sokkal később azonban üzenetet kapott a banktól, miszerint 3 760 000 forint személyi kölcsönt vett fel, ami meg is érkezett a számlájára.

A következő üzenetben azonban már azt írták, hogy el is lett utalva az összeg az Egyesült Királyságba.

A bank pedig tőle követeli a kölcsön összegét, így havonta 140 ezer forintot kellene fizetnie.

A férfi nem érti, hogyan vehette fel a hitelt, miközben nem írt alá semmiféle szerződést. A bank szerint viszont a férfi hibázott, amikor megengedte idegeneknek, hogy hozzáférjenek az eszközeihez.

Az online hiteligénylésnél a bankok SMS-ben küldött kóddal azonosítják a hitel igénylőjét. A pénzintézet úgy látja, nem hibáztak, mert a bank azt érzékeli, hogy az ügyféltől érkezett a hiteligénylés.

A Magyar Nemzeti Bank az ilyen esetek miatt kéri a bankoktól, hogy januártól csak akkor adjanak kölcsönt, ha alaposabban meggyőződnek arról, hogy valóban az ügyfelük kéri, amennyiben ezt nem teszik meg, akkor a becsapottaktól nem kérhetik el a pénzt.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×