Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Beautiful blonde woman posing with her daugther, kissing her.
Nyitókép: 1001nights/Getty Images

Jóval korábban érkezik a gyerekeknek járó pénz

Előrehozott családtámogatással segíti a kormány a gyermekes családokat az iskolakezdésre való felkészülésben.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium közleménye szerint "immár hagyomány, hogy tanévkezdés előtt a családok, augusztus végén kapják meg a szeptemberben esedékes családi támogatást".

A juttatások korábbi utalásával és kézbesítésével a családok iskolakezdési terheit könnyíti a kormány - jelezték.

A Magyar Posta augusztus 24-étől kézbesíti a családi pótlékot, a gyermekgondozást segítő ellátást (gyest) és a gyermeknevelési támogatást (gyetet), a Magyar Államkincstár pedig augusztus 25-ére utalja a bankszámlákra a családi támogatást.

Az ellátások korábbi folyósítása idén mintegy 1 millió 75 ezer családnak jelent segítséget a tanévkezdés előtt - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×