Infostart.hu
eur:
390.81
usd:
336.27
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Orbán Viktor miniszterelnök hagyományos évértékelő beszédét tartja a Várkert Bazárban 2019. február 10-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Jön Orbán Viktor 25. évértékelője

A háború kitörése óta először értékeli az évet és az ország helyzetét a pártelnök-miniszterelnök szombaton. Több aktuális kormányzati intézkedést is bejelenthet a közelmúlt nyilatkozatai alapján. Szombaton 15 órától kövesse élőben itt az Infostarton és az InfoRádióban!

Ötödik miniszterelnöki ciklusa első – de sorrendben a huszonegyedik, összesen huszonötödik – országértékelését tartja február 18-án, szombaton – a hirado.hu közlése szerint – 15 órától Orbán Viktor kormányfő, a Fidesz elnöke, ezúttal a háború és a rezsi- és az inflációs krízis árnyékában; egy évvel ezelőtti évértékelője ugyanis épp az ukrajnai háború kitörése előtt hangzott el néhány nappal.

Korábbi év-, illetve országértékelők tartalmából Orbán Viktor egybefüggő miniszterelnöki időszakából:

  • 2011: "ötéves tervet" jelentett be, amelynek eredményeként 2012 az "elrugaszkodás éve" lesz, a világot járt fiataloknak azt üzente, hazavárja őket
  • 2012: az EU "olyan, mint az alkohol", nagy célokra inspirál, de akadályozza azokat; önálló középosztálybeli élet mellett tört lándzsát
  • 2013: ígéret született arra, hogy a kormány megszünteti a pénzügyi és energiafüggőséget, megállítja a népességfogyást, mindenkit kihúz a devizaadósságból és mindenkinek lesz munkája, a gazdaság versenyképességét pedig a top 30 közé viszik, és lesz 10 ezer exportképes magyar vállalkozás, valamint európai átlagszínvonal fölött élő magyar családok
  • 2014 (választási év): megvédeni az eredményeket (rezsicsökkentés, gyerekek után járó adókedvezmény, bérnövekedés, gyed extra, időskor biztonsága)
  • 2015: "keményen dolgozó emberek", fel kell készülni a klímaváltozásra és a technológiai fejlődés kihívásaira, ösztönözni a magánszektort a kreativitásra, innovációra
  • 2016: megjelent a migráció, "Brüsszelt meg kell állítani." Az unió két táborból áll, unionistákból és szuverenistákból
  • 2017: újra az uniós szembenállásról beszélt, és arról, hogy Soros György "vízben úszkáló, nagy testű ragadozó"
  • 2018 (választási év): "ellenzékváltó hangulat" van. A konzervatív nyugattal kell összefogni, nem a posztkereszténnyel
  • 2019: hétpontos akcióterv
  • 2020: trianon 100. évfordulója, "aki sohasem látott medvét, nem is fél tőle". "Készen állunk a következő 100 éves kihívásra"
  • 2021: a koronavírus-járvány miatt nem volt évértékelő
  • 2022 (a háború kitörése előtt 12 nappal): el kell kerülni a háborút, ha Oroszországot szankció alá vonják, Magyarország nem támogat ilyen intézkedést. Brüsszel stratégiája elhibázott, Oroszországgal józan kapcsolatra van szükség. Orbán Viktor ekkortájt Moszkvában járt, "békemissziónak" nevezve látogatását.

A 2023-as évértékelő tehát a következők árnyékában jön:

  • háborús magyar álláspont: a béke pártján
  • "elhibázott brüsszeli szankciók", tizedik szankciós csomag a háború kitörésének egyéves évfordulóján
  • élelmiszerár-robbanás
  • infláció, béremelések, nyugdíjak, vásárlóérték
  • árstop és azok sorsa
  • energiapolitika (stratégia 2030-ig)
  • a hazai beruházás- és építésügy teljes átalakítása
  • családtámogatás megerősítése
  • Magyarország "regionális középhatalmi státusza".

A szombati országértékelő beszédet az InfoRádió és az Infostart is élőben közvetíti 15 óra után.

Tartson velünk!

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×