Infostart.hu
eur:
352.51
usd:
304.59
bux:
135095.31
2026. június 12. péntek Villő

Kiderült az igazság a szúnyog- és kullancsriasztó szerekről

A Tudatos Vásárlók Egyesülete által vizsgált 36 szúnyog- és kullancsriasztó szer biztonságos, de csak akkor, ha a címkén feltüntetett adagolást és korlátozásokat betartják a fogyasztók – hívta fel a figyelmet legújabb terméktesztje alapján az egyesület.

A teszthez a legkönnyebben hozzáférhető szereket keresték, ezért magyar nyelvű internetes oldalakról rendeltek, illetve szupermarketekben, drogériában vásároltak.

Az egyesület közleménye szerint

nagyobb koncentráció esetén nő a szerek hatóideje, de akkor sem nő a hatékonyságuk.

A termékek az optimális koncentrációban biztosítanak bizonyos fokú védelmet, aminél akkor sem tudnak többet, ha valaki többször fújja be magát.

A termékek értékelése során találkoztak azzal a jelenséggel is, hogy ugyanazzal a márkanévvel forgalmaznak aeroszol és pumpás spray formátumú szereket, de ezekben a hatóanyag aránya vagy maga a hatóanyag különböző.

Az egyesület szerint a választék nagy, érdemes tájékozódni a termékek címkéiről. Az esetleges allergén, irritáló hatások esélye a szakirodalom alapján alacsony, de az érintetteknél javasolják a problémás hatóanyag kerülését, és a gyerekekre különösen fontos figyelni.

Címlapról ajánljuk
Pósfai Gábor belügyminiszter elmondta a kormány sporttal kapcsolatos terveit
exkluzív

Pósfai Gábor belügyminiszter elmondta a kormány sporttal kapcsolatos terveit

A sport nagyon fontos az új magyar kormánynak is. Ami hangsúlyosabb lesz az eddigieknél, az a szabadidősport, de továbbra is az a cél, hogy Magyarország világversenyeket rendezzen és hogy támogassák élsportolóinkat – erről beszélt az InfoRádióban az Európai Olimpiai Bizottság budapesti közgyűlésének szünetében Pósfai Gábor, a sportot is felügyelő belügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Történelmi nap a piacokon: tőzsdére lép a SpaceX!

Történelmi nap a piacokon: tőzsdére lép a SpaceX!

Ma indul a kereskedés a SpaceX részvényeivel a Nasdaqon, miután a cég végrehajtotta minden idők legnagyobb részvénykibocsátását. Az IPO körül hónapok óta hatalmas a felhajtás, sokan akarnak egy szeletet Elon Musk legértékesebbnek tartott vállalatából, míg mások pont azt kérdőjelezik meg, hogy érthet-e ennyit az űripart, műholdas hálózatot, és AI-t is magába foglaló cégcsoport. A sok szempontból szokatlan IPO-procedúra lezárult, ma pedig már a piac mond ítéletet, hiszen a kereskedés órákon belül elindul. Élőben közvetjük az eseményeket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×