eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Egyre kevesebben hagyják el az országot

Már Ausztria a kivándorlók első számú célpontja.

2020-ban 19 300-an vándoroltak ki az országból, és 23 100-an tértek vissza azok közül, akik Magyarországon születtek – írta a Portfolio a KSH adatai alapján. Vagyis folytatódott az utóbbi évek tendenciája, és többen tértek haza külföldről, mint amennyien kivándoroltak.

Évek óta egyre kevesebb a kivándorló, 20 ezernél kevesebb 2012-ben volt legutóbb. A visszatérők száma nem növekedett az előző évihez képest, 2018-ig tartott az emelkedés, azóta stagnálás látható.

A kivándorlás elsőszámú célországa 2018 óta nem Németország, hanem Ausztria. Tavaly 7200-an távoztak a sógorokhoz, ami minimális, 250 fős csökkenést jelent az egy évvel korábbihoz képest. Németországba és az Egyesült Királyságba közel ezerrel kevesebben mentek.

A visszatérési kedv is elsősorban Ausztriából ugrott meg.

Az is látható, hogy a brexit ellenére az Egyesült Királyságból nem volt nagyobb hazavándorlás, tehát aki már kiment az uniós kilépés előtt, az jó eséllyel marad is.

A német statisztikai hivatal adatai szerint az év végén 211 460 magyar állampolgárt regisztráltak, ami szinte megegyezett a 2019-es számmal. Kiderült az adatokból az is, hogy már 11 435 olyan magyar állampolgár él Németországban, akik ott is születtek. Ebből arra lehet következtetni, hogy sokan már családot is alapítottak új otthonukban.

Ausztriában a helyi statisztikai hivatal adatai szerint 2020 végén 91 396 magyar élt, ez 3880 fős emelkedést jelentett az egy évvel korábbihoz képest.

Nagy-Britanniában december végéig már több mint 131 ezer magyar kért tartós letelepedési engedélyt.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×