Infostart.hu
eur:
360.85
usd:
305.78
bux:
138818.03
2026. április 17. péntek Rudolf
Nyitókép: Pixabay

Ennyibe "került" a vasárnapi tüntetés a szervezőknek

Ecsenyi Áron és ikertestvére, Szilárd nem hátrál meg.

Vasárnap tüntetést szerveztek a zárás ellen a Hősök terénél, ennek következményei az operatív törzs hétfői tájékoztatóján is szóba kerültek. Volt, akiket maszkhiány miatt vontak felelősségre, a megmozdulás szervezői azonban előre tudhatták, hogy nem lesz olcsó tervük megvalósítása - nem is lett az.

A HVG hétfőn azt is kiszúrta, hogy mennyi pénzre büntették meg a demonstráció szervezőit, mivel erről Ecsenyi Áron szervező, a Le az adók 75 százalékával minipárt elnöke a közösségi médiában is beszámolt, azt közölve, hogy félmillió forintot kell fizetniük a testvérével fejenként.

A Tömeges Üzletnyitás fantázianevű eseményen 3-400 ember vett részt.

Ecsenyi Áron és ikertestvére, Szilárd további hasonló megmozdulásokra készültek.

"Dolgozni akarok!"

Hétfőn ismét egy kisebb tömeg (mintegy 300 ember) gyűlt össze a Hősök terén. A nagy rendőri készültség mellett megtartott demonstráción az ország számos pontjáról érkező tiltakozók, vállalkozók, felszolgálók, szakácsok, panziósok az őket érintő korlátozások feloldását követelték.

A felszólalók arról beszéltek, hogy lassan egy éve meg vannak fosztva a jövedelmüktől, a tartalékaik elfogytak, és már a mindennapi megélhetés, az élelem megvásárlása is gondot okoz számukra.

A transzparenseken a többi között az volt olvasható: "Ez nem a vírusról szól, amíg ti osztozkodtok, mi éhezünk", illetve "Nyissatok ki!", és egyebek mellett azt skandálták, hogy "Dolgozni akarok!"

A rendőrök ezúttal is igazoltatták a demonstrálókat, közölték velük, hogy jelenlétükkel szabálysértést követnek el és felszólították őket, hogy menjenek távolabb. A szervezők szerint további megmozdulások is lesznek a héten, várhatóan a Parlament előtt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Megnyílt a Hormuzi-szoros – Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Megnyílt a Hormuzi-szoros – Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Ma is az iráni háború friss fejleményei alakítják a hangulatot a világ tőzsdéin - meredek zuhanásba kapcsolt a Brent olaj ára és a földgáz is, illetve emelekdni kezdtek a tőzsdék délután, miután Irán külügyminisztere bejelentette, hogy a Hormuzi-szoroson keresztül a tűzszünet hátralévő időszakában minden kereskedelmi hajó számára a közlekedés teljes mértékben nyitottnak minősül.  A hazai piacon pedig még mindig a vasárnapi választás és annak következményei vannak a befektetők fókuszában. Magyar Péter tegnap bejelentette, hogy elvárja, hogy a Mol ne fizessen osztalékot az MCC-nek, ráadásul este az is kiderült, hogy a leendő miniszterelnök és Hernádi Zsolt tárgyalását követően a Mol vezetése harmadik negyedéves osztalékkifizetést fog javasolni a vállalat igazgatóságának - ez ma meg is történt. Ráadásul Magyar Péter ma a Parlamentben bejelentette, hogy a Richter is meg fogja keresni "hasonló ügyben", vélhetően az MCC-nek kifizetendő osztalékra utalva. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×