eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Strasbourg, 2018. szeptember 11.Az Európai Parlament Multimédiás Központja által közreadott képen Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő felszólal a Sargentini-jelentés vitáján az Európai Parlament plenáris ülésén, Strasbourgban 2018. szeptember 11-én. (MTI/Európai Parlament Multimédiás Központja/Genevieve Engel)
Nyitókép: MTI/Európai Parlament Multimédiás Központja/Genevieve Engel

Visszaküldi diplomata-útlevelét Szájer József

A politikus már kiürítette az irodáit, leadta a kulcsait, az igazolványát, szavazókártyáját és a számítógépeit, és nem vett részt az Európai Parlament munkájában.

Szájer József képviselő úr jelezte, hogy visszaküldi a diplomata útlevelét – kapott választ kérdésére a Blikk a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól. Szájer jogosultsága a diplomata-útlevélre egyébként a képviselői megbízatása végével megszűnt, ezután csak „rendkívül indokolt esetben”, külügyminiszteri engedéllyel birtokolhatott volna ilyen okmányt (mint például egyes sportolók).

A diplomata-útlevél visszaadásával az egykori fideszes EP-képviselőt többé nem illeti meg a diplomáciai mentesség, ami azt is jelenti, hogy a belga hatóság lefolytathatja azt az eljárást, amit kábítószerrel való visszaélés gyanúja miatt indítottak. A politikus tavaly év végén Brüsszelben a koronavírus elleni rendelkezéseket megsértve részt vett egy házibulin, majd a rendőrség megérkezésekor menekülni próbált. Szájer József már a botrány kipattanásakor tagadta, hogy a táskájában talált drog az övé lenne.

A lap úgy tudja, a politikus kiürítette az irodáit, leadta a kulcsait, az igazolványát, szavazókártyáját és a számítógépeit, de közvetlen kollégái nem árulták el, személyesen tette-e. Európai parlamenti mandátumáról a botrány kipattanása előtt lemondott, 2020. december 31-gyel.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Demkó Attila az ukrajnai békefenntartásról: jelképes törekvés, Európa önmagában kevés hozzá

Az Egyesült Államok segítsége nélkül nagyon mérsékeltek az európaiak lehetőségei, így a hajlandók koalíciója korlátozott számban legfeljebb elrettentő céllal küldhet katonákat Ukrajnába – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet Stratégiai Jövők Programjának vezetője. A biztonságpolitikai szakértő arról is beszélt, mely szankciók szigorításával lehetne még inkább megnehezíteni Oroszország helyzetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×