eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Védőruházatot viselő egészségügyi dolgozó fertőtlenítőszert adagol egy ember kezére, mielőtt elvégzi a koronavírus-fertőzés kimutatására fejlesztett gyorstesztet a nepáli Lalitpurban 2020. április 14-én.
Nyitókép: MTI/AP/Nirandzsan Sresztha

Megkezdődött az egészségügyi dolgozók "szervezése" az oltásra

Az ő körükben sem lesz kötelező a koronavírus elleni védőoltás, az igényüket mérik most fel.

Megkezdődik a koronavírus elleni vakcina igényfelmérése az egészségügyi dolgozók körében - közölte a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) szombaton.

A közlemény szerint az igényfelmérést azért kezdik, hogy "a frontvonalban helytálló, a betegeket ellátó egészségügyi dolgozók elsőként részesülhessenek az oltóanyagból".

Első körben az aktív és krónikus betegeket ellátó egészségügyi intézményekből várják az igényeket december 22-ig, majd folyamatosan bővül a kör

- tették hozzá.

Azt írták: a várhatóan a két ünnep között érkező vakcina beadását a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szervezi, a NEAK az adatok feldolgozásával segíti a folyamatot.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×