eur:
411.24
usd:
392.95
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Polaneczky Judit ápolási igazgató (b) és Gui Angéla kommunikációért, civil és külkapcsolatokért felelős igazgató bemutatja A szívünk kamrája nevet viselő két külön bejárattal rendelkező plexivel leválasztott terem használatát Budapesten, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben 2020. december 4-én. Magyarországon elsőként az intézetben alkalmazzák ezt a formabontó megoldást, amely lehetővé teszi az adventi időszakban, hogy a koronavírus-járvány miatt elrendelt látogatási tilalom alatt is találkozhassanak a gyógyulók a szeretteikkel.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Nem kizáró ok a koronavírus-fertőzés az életbiztosításoknál

A biztosítótársaságok jellemzően kifizetik a koronavírus-fertőzésben elhunytak életbiztosítását, sőt több biztosító a járványhelyzet idején az ügyfelek szempontjából kedvezően változtatott a szerződéses feltételeken – írja a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) közleményében.

A szervezet ismertette: a hazai életbiztosítási piac szinte teljes egészét lefedő tizenegy Mabisz-tag társaság kockázati életbiztosításaiban nem tartozik a kizárások közé a koronavírus fertőzés.

Van olyan biztosító, amelynek szerződési feltételei eleve nem tartalmaznak járványhelyzetre vonatkozó kizárásokat. Mások úgy értelmezik, hogy azért nem kizáró ok náluk a koronavírus, mert nem minősül sem heveny fertőző betegségnek, sem kritikus betegségnek.

Van olyan biztosító, amelyik külön felhívta a figyelmet arra, hogy az utóbbi években értékesített kockázati életbiztosításuk szerződéses feltételei szerint kizáró eseménynek minősülhetne a koronavírus-járvány, de úgy döntöttek, hogy a koronavírussal kapcsolatos biztosítási eseményekre is minden egyéni és csoportos kockázati életbiztosítás esetén szolgáltatnak – közölte a Mabisz.

A biztosítók szövetsége jelezte, olyan társaság is van, amely arról tájékoztatott, hogy a jelen helyzetben a koronavírussal kapcsolatos, és a feltételek alapján kizárt biztosítási események esetében is igyekeznek a legnagyobb méltányossággal és körültekintéssel eljárni.

A Mabisz kiemelte, hogy

több biztosító kedvezően módosított az új szerződéseknél az egyes életbiztosítási, valamint baleset- és betegségbiztosítási termékeknél érvényes várakozási, kockázatkizárási időn.

Az egészségbiztosításokban ugyanakkor lehetnek lényeges eltérések az egyes társaságok termékei között, hívta fel a figyelmet a Mabisz. Előfordulhat, hogy a szerződési feltételek nem terjednek ki a koronavírussal kapcsolatos ellátásokra.

A Mabisz szerint érdemes konzultálni biztosítási szakemberekkel, mert a megkötött szerződésekben az átlagosan igényelt biztosítási védelem mértéke nem ideális, jelentős az alulbiztosítottság.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×