Infostart.hu
eur:
384.63
usd:
333.71
bux:
123422.59
2026. április 2. csütörtök Áron
Nyitókép: Facebook/Országos Mentőszolgálat

Már napi 12-13 ezer koronavírusteszt-megrendelést kap a mentőszolgálat

Több mint százszor annyi mintavételt kell végeznie az Országos Mentőszolgálatnak, mint a járvány első hullámában.

Korábban a tesztelés mintegy napi 100-150 feladatot jelentett az Országos Mentőszolgálatnak, ami nem volt komoly kihívás, a második hullámban viszont egyik napról a másikra egyre több igény érkezik – mondta a Kossuth Rádióban Győrfi Pál.

A mentőszolgálat szóvivője közölte, hogy naponta nagyjából 300 esetben kell alapvető életmentő tevékenységet végezniük a munkatársaknak, emellett kell helyt állni a tesztelésben – írja a hirado.hu.

Győrfi Pál szerint már napi 12-13 ezer koronavírusteszt-megrendelést kap a háziorvosoktól az Országos Mentőszolgálat. A szóvivő szerint ezért is meg kellett erősíteni a kapacitást. Szerinte nagy segítség a mentőknek, hogy a tesztelésbe a Semmelweis Egyetem hallgatói is bekapcsolódtak.

Címlapról ajánljuk
Csatatér: komoly hármas csata alakulhat ki a budapesti 7-es számú választókörzetben

Csatatér: komoly hármas csata alakulhat ki a budapesti 7-es számú választókörzetben

Arató Gergely, a DK színeiben újrainduló jelenlegi országgyűlési képviselő próbál meg beleszólni a D. Kovács Róbert Antal kőbányai polgármestert elindító Fidesz és a Trentin Balázst rajthoz állító Tisza Párt versenyfutásába a Kőbánya központú 7-es számú egyéni körzetben az országgyűlési választásokon. Az elemző szerint hármas versenyfutás lesz, aminek nehéz megjósolni a végét.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Mérföldkőhöz érkezett Oroszország totális inváziója, Ukrajnával zsarolta Trump Európát – Híreink az orosz-ukrán frontról csütörtökön

Mérföldkőhöz érkezett Oroszország totális inváziója, Ukrajnával zsarolta Trump Európát – Híreink az orosz-ukrán frontról csütörtökön

Az orosz védelmi minisztérium kedden közölte: "felszabadította a Luhanszki Népköztársaság területét," azaz teljesen elfoglalta Ukrajna Luhanszk megyéjét. Az ukrán térképek még nem mutatják ezt: a nyugati csücsökben egyetlen település, Novojehorivka még ukrán ellenőrzés alatt áll. A régió ellenőrzéséért tágabban értelmezve 2014 óta dúlnak a harcok Oroszország és Ukrajna között, Moszkva 2022-ben "annektálta" a térséget, de mindeddig küzdött a teljes kontrollért. A Donbász másik megyéjét, Donyecket körülbelül 80%-ban foglalta el eddig az orosz haderő. Közben a Financial Times forrásai szerint Donald Trump azzal fenyegetőzött, hogy leállítja a PURL-ön keresztüli fegyverszállításokat Ukrajnának, már amennyiben az európai szövetségesek nem csatlakoznak a Hormuzi-szoros újranyitását célzó koalícióhoz. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×