Infostart.hu
eur:
388.3
usd:
334.98
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
A kormany.hu által 2020. május 14-én közreadott fotó a Jakab Ferenc professzor, a Koronavírus Kutató Akciócsoport vezetője által irányított, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában folyó virológiai kutatómunkát mutatja be.
Nyitókép: MTI/kormany.hu/Árvai Károly

Mellényúltak, mégsem fertőződött meg az óbudai óvodás

Több eredményt is tévesen küldött ki a labor. Tesztcsomagot ajánlanak kárpótlásként a gyermek családjának.

Hamis pozitív eredményt hozott annak az óbudai óvodásnak a PCR-tesztje, akinek a fertőzöttségéről vasárnap számolt be Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata – szúrta ki a Hvg.hu.

A kerület friss bejegyzésesében azt írja, az Obuda.hu-hoz szerda reggel eljuttatott közlemény szerint az érintett gyermek szüleit arról tájékoztatták, hogy a labor „több eredményt is tévesen küldött ki”. Mint írták, „az eredménye fals pozitív volt, tehát a mintavételkor a gyermek nem volt fertőzött” – olvasható.

A közlés szerint a hatóságokat a labor feladata értesíteni ilyenkor, ami meg is történt. A kellemetlenségekért elnézést kértek, és felajánlottak egy tesztcsomagot kompenzációként.

Óbuda-Békásmegyer honlapján korábban azt írták, hogy az intézményt még vasárnap délelőtt fertőtlenítették, akkori információk alapján pedig 13 gyermek és 4 dolgozó lehet érintett járványügyi intézkedésekben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.

Irán megtámadta azt az amerikai katonai bázist Irakban, ahol a magyar katonák is vannak

Az iráni hadsereg közölte csütörtökön, hogy dróntámadást indított az észak-iraki autonóm Kurdisztán régió székhelyén, Erbílben található amerikai főhadiszállás ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×