Infostart.hu
eur:
363.72
usd:
318.78
bux:
144765.41
2026. július 23. csütörtök Lenke
Nyitókép: Pixabay.com

459 új koronavírusost találtak Magyarországon egyetlen nap alatt

Minden eddiginél magasabb ez a szám. Egy idős, krónikus beteg elhunyt. Az aktív fertőzöttek száma 2817.

459 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt egy idős, krónikus beteg - közölte a Koronavírus.gov.hu portál.

Ezzel 7382 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. 82 éves krónikus beteg az elhunyt, az számuk így 621 főre emelkedett, 3944-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 2817 fő. Az aktív fertőzöttek 44 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti. 120 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 8-an vannak lélegeztetőgépen.

A kormány pénteken összeül, és értékeli a helyzetet, döntéseket is hozni fog.

A vírus behurcolása jelenti a legnagyobb veszély a magyar emberek egészségére és munkájára, ezért ismét szigorodtak a külföldről való beutazás feltétételei, a V4-országokra speciális szabályok vonatkoznak. Ennek megfelelően újabb határátkelők is nyíltak. Alapszabály szerint külföldi állampolgárok nem léphetnek Magyarország területére, a külföldről hazatérő magyar állampolgároknak pedig kötelező a 14 napos hatósági házi karantén.

Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát - hívja fel a figyelmet a közlés.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Donald Trumpot mélységesen felháborítja az új brit külügyminiszter személye, állítják Washingtonban kormányzati bennfentesek. A brit külügyi tárca új vezetője Ed Miliband volt környezetvédelmi miniszter és pártja egykori főnöke lett. A Fehér Házban azt mondják: nem felejtik el korábbi megjegyzéseit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők. Szerdán 10 évre szóló vasútfejlesztési projektet jelentett be Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid beruházási- és közlekedési miniszter, melynek keretében a teljes hazai vasúthálózat megújul majd. A délután folyamán dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész bejelentette, hogy lemond tisztségéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×