Infostart.hu
eur:
389.11
usd:
335.04
bux:
0
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Facebook/Vitézy Dávid

Újratervezik a közlekedést Budakeszi felől

Elsőbbséget kapna a közösségi közlekedés, és P+R parkoló is épülne.

A Budapest Fejlesztési Központ az önkormányzatokkal közösen átfogó tervezési programot indít annak érdekében, hogy Budakeszi felől zökkenőmentesebb legyen a közösségi közlekedés - derült ki a Vitézy Dávid BFK vezérigazgató Facebook oldalára feltöltött videóból, amelyet a Portfolio vett észre. A posztból az is kiderült, hogy Vitézy Pokorni Zoltánnal, a Hegyvidék polgármesterével és Győri Ottiliával, Budakeszi polgármesterével is tárgyalt az ügyben.

Az elképzelés lényege, hogy

új buszsávokat létesítenének Budapesten belül, Budakeszi belvárosában és még Budakeszi előtt is a 22-es buszcsalád és a Páty, Telki felől érkező Volán-járatok felgyorsítása érdekében.

Ettől azt várják, hogy az agglomerációból ingázók számára érdemes legyen autóról buszra váltani, már az agglomerációban, mielőtt beérnének Budapestre. További terv, hogy a Budakeszit övező zónában lehetősége legyen az oda beáramló autósoknak letenni az autókat, így a budapesti és a Budakeszin lévő dugó is elkerülhető lenne.

"Mindez komplex átgondolást igényel, vagyis a Széll Kálmán tértől kezdődően, Budakeszi belterületén át, egészen Pátyig, Telkiig, Budaörsig végig gondoljuk a közlekedési rendszert, és ebben fogunk most együttműködést kezdeni" - közölte Vitézy Dávid.

Győri Ottilia, Budakeszi polgármestere szerint készül egy koncepció terv, ez alapján pedig Budakeszi belterületén buszsáv fog épülni, egészen a Tesco-ig egy P+R parkolóval. A Telki úton az önkormányzatnak van egy 4 hektáros telke, amelyen szintén létesülhetne egy P+R parkolókkal.

Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×