eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

Elhárult a bombafenyegetettség a Móricz környékén

A BKK rendkívüli közleményben tudatta vasárnap délben, hogy újraindult a közlekedés

Megnyitották a Bartók Béla utat a Szent Gellért tér és a Kosztolányi Dezső tér között, a Villányi utat a Bartók Béla út és a Fadrusz utca között, valamint a Villányi út–Balogh lejtő–Balogh Tihamér utca–Somlói út–Kelenhegyi lépcső–Ménesi út–Bartók Béla út által határolt területet.

Az érintett BKK-járatok ismét az eredeti, illetve teljes útvonalon közlekednek, a bombafenyegetettség, amely a Szent Margit Gimnázium területén a hét elején talált robbanótest miatt fennállt, elhárult - közölte vasárnap délben a BKK.

Kisvártatva a helyszínen dolgozó honvédségi tűzszerész a távirati irodán keresztül közölte, hatástalanították a bombát.

A műveletet kissé nehezítette, hogy a bombának ott kellett maradnia, ahol találták, nem mozgathatták. A két gyújtószerkezet közül az egyik a becsapódáskor deformálódott, de mindkettőt sikerült kiszerelni a bombatestből. Most a robbanótestet a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére viszik, ahol később ellenőrzött körülmények között semmisítik meg.

A hétfőn a Szent Margit Gimnázium területén folyó építkezésen előkerült amerikai gyártmányú, 250 kilogrammos légibomba gyakorinak számít.

A korlátozásokat mostanra feloldották, az emberek visszatérhetnek otthonukba.

Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×