Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
315.53
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Tűzoltók dolgoznak a királyszentistváni hulladéklerakóban keletkezett tűz oltásán 2019. augusztus 10-én. Közel ezer négyzetméteren ég hulladék, az oltásán több mint nyolcvan tűzoltó dolgozik.
Nyitókép: Tűzoltók dolgoznak a királyszentistváni hulladéklerakóban keletkezett tűz oltásán 2019. augusztus 10-én. MTI/Mátyus Tamás

Eloltották a királyszentistváni hulladéklerakóban két napja keletkezett tüzet

A tűzoltók az utómunkálatokkal várhatóan kedden végeznek.

A Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője, Csondor Henrietta elmondta: a lángok oltásán tizennyolc egység húsz munkagéppel dolgozott, a hétfő esti órákra sikerült eloltani a tüzet. A terület jelentős részét földdel letakarták, a többi részen már megszűnt a füstölés.

A katasztrófavédelmi mobil labor a tűz kitörése óta folyamatosan méréseket végzett, de az egészségügyi határértéket meghaladó veszélyesanyag-koncentrációt sehol nem mutattak ki.

A szóvivő közölte, hogy az oltási munkálatokhoz 15 ezer köbméternél több vizet és csaknem 7500 liter habosító anyagot használtak fel. A tűz keletkezésének körülményeit vizsgálják.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×