eur:
415.91
usd:
402.46
bux:
0
2025. január 8. szerda Gyöngyvér
Nyitókép: Pixabay

Keresne az ország azon, ha tovább élne a magyar

Fontos lenne szemléletet váltani az egészségüggyel kapcsolatban, és megtérülő befektetésként tekinteni rá - mondta a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság elnöke a szervezet tizenharmadik éves konferenciája kapcsán, amelyen a résztvevők egészségügyi finanszírozási kérdésekről egyeztetnek.

Sok és akut problémával szembesül a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság; olyanokkal például, hogy egyik vagy másik terápia miképp finanszírozható, az egyes gyógyszeres terápiák esetén elérhető nyereség megéri-e a befektetést vagy sem.

"Tipikusan olyan kérdés, amit az egészség-gazdaságtan eszközeivel lehet vizsgálni; megkeresni azt az egyensúlyt, lehetőleg minél több szempontot érvényesítve, hogy legyen egy fenntartható egészségügyünk, de egyben egy olyan is, ami igyekszik hozzáférést biztosítani a betegek lehetőségek szerinti minél jobb terápiáihoz" - mondta el a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság elnöke, Németh Bertalan az InfoRádióban a társaság szerdán kezdődött, 13. éves konferenciája kapcsán.

Mint fogalmazott,

az egyensúlykeresés központi téma az egészségügyben.

A konferencia közönsége - mint Németh Bertalan elmondta - igen tarka, az állami szektor, finaszírozó, a gyógyszerhatóság és egyéb intézmények is képviseltetik magukat, egyetemek, kutatóintézetek, gyógyszergyártók, betegjogi képviselők, tanácsadó cégek is ott vannak.

Cél a szemléletváltás is

Fontos lenne tudatosítani a szakember szerint, hogy az egészségügybe áramló pénz befektetés. "Volt itt a Magyar Nemzeti Banktól egy elemző, ő adott is rá becslést, hogy

ha sikerülne növelni a várható élettartamot Magyarországon, az mennyivel növelné a bruttó hazai összterméket.

Az én meglátásom szerint az egészségügyre okosan elköltött pénz befektetés, gazdasági oldalon is lefordíthatjuk nyereségekre" - tette hozzá.

Új együttműködésekre van kilátás

Az már most látszik, hogy a különböző érdekekkel érkezők meg tudják vitatni közös kérdéseiket. Németh Bertalan példaként hozta fel, hogy a biztosítók részéről elhangzott: eddig úgy érezték, izoláltan működtek, most viszont örömmel nyitnának más szervezetek felé is. "Az ilyen helyzeteket viszont egy-egy szervezet nem tudja megoldani, ezt ágazati példák is mutatják" - hívta fel a figyelmet Németh Bertalan.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Egy erős fizikumú, jó immunrendszerű embernek általában egy hét pihenés elegendő ahhoz, hogy túl legyen a betegségen, ugyanakkor az influenza tünetei senkit sem kímélnek – mondta az InfoRádióban a Házi Gyermekorvosok Egyesületének tanácsadó elnöke. Figyelmeztetett: kezdődő influenza, illetve magas láz esetén kifejezetten káros lehet, ha valaki elkezd antibiotikumot szedni.

Kaiser Ferenc: nem kizárt, hogy a tűzszüneti vonal lesz Ukrajna és Oroszország új határa

Újabb támadást indított az oroszországi Kurszk régió ellen az ukrán hadsereg. Arról, hogy ennek az offenzívának a közelgő amerikai elnökváltás fényében mekkora jelentősége van, az InfoRádió Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.08. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
A 16 hónapos mélypont után a 16 éves mélypont sincs messze a kínai valutának

A 16 hónapos mélypont után a 16 éves mélypont sincs messze a kínai valutának

16 hónapos mélyponta gyengült a kínai yüan árfolyama a dollárral szemben. Mióta Donald Trumpot elnökké választották folyamatosan az eladói nyomás, mivel a befektetők a kereskedelmi háború negatív hatásaitól tartanak. A gyenge belső kereslet ellenére a kínai export még úgy ahogy talpon tudta tartani a kínai gazdaságot, azonban egy magas vámokkal terhelt világgazdaság kikezdhetné a világ második legnagyobb gazdaságának megmaradt növekedési potenciálját is. Ezek a félelmek köszönnek vissza a devizapiacon is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×