eur:
410.94
usd:
394.36
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Vankó Csilla budapesti közgazdász, humánerőforrás-szakember muskátlikat gondoz a Bénó kertészet üvegházában, Arnóton, a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (Agrya) szervezésében idén másodjára megrendezett Vidék Kaland Program keretében. A program célja, hogy a városi és a vidéki életmód közelebb kerüljön egymáshoz, a városban élő fiatalok testközelből tapasztalják meg a gazdaságban dolgozók mindennapjait.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Így ösztönzik vidéki életre a fiatalokat

Vidéki élet, fiatalok a vidéken elnevezéssel programcsomagot indít a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA), amely 16 millió  forintból valósul meg, mások mellett az Agrárminisztérium (AM) és az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) támogatásával.

Viski József vidékfejlesztésért felelős államtitkár elmondta, hogy a szaktárca prioritásként tekint a generációváltás segítésére, ebbe illeszkedik a szövetség jelenleg induló kezdeményezése is.

A vidékfejlesztési programban 2016 óta eddig 55 milliárd forinttal támogattak mintegy 2400 fiatal gazdát.

Illés Boglárka, az Emmi család- és ifjúságügyért és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkára szerint fontos, hogy minden fiatalt támogassanak a versenyképes tudás megszerzésében. A nemzeti tehetség program 2019-2020-ra szóló cselekvési tervében lehetőség van arra, hogy

az agrárium területén oktató szakiskolák, szakközépiskolák is pályázzanak a programokra.

A nemzet fiatal tehetségeiért ösztöndíjra is pályázhatnak azok a fiatalok, akik az agrárium területén képzelik el az életüket.

Mikula Lajos, a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége ügyvezető elnöke arról beszélt, hogy a programcsomagban három kezdeményezés kapott helyet:

  1. a Vesd bele magad! programban 6-12 éves gyermekek pályázhatnak családjukkal ingyenesen 500-500 vetőmagcsomagra Fejér és Csongrád megyéből,
  2. a Virtuális Falu program a kistelepülési fiatalok közösségépítését segíti,
  3. a Vidék Kaland program pedig a városlakó, agrárium iránt érdeklődő fiataloknak nyújt betekintést a gazdák mindennapi életébe.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy a Vesd bele magad! programra a családok február 15-ig jelentkezhetnek egy elektronikus űrlap kitöltésével és egy a gyermek által írott fogalmazással vagy készített rajzzal a Zöldségek a mi barátaink témában. A program eredményhirdetése március 8-ig megtörténik, a családok a vetőmagcsomagokat március 20-ig kapják meg.

A Virtuális Falu programban támogatható kisrendezvények lebonyolítására és a kapcsolódó képzésekre szintén február 15-ig lehet pályázni, az eredményhirdetés március 8-ig várható. A Vidék Kaland Programmal kapcsolatos pályázat március közepén jelenik majd meg. A részletes pályázati felhívások és az űrlapok a www.agrya.hu weboldalon érhetők el.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×