eur:
408.03
usd:
375.1
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Tarlós István főpolgármester beszél, mielőtt Kürti Gáborral, a Magyar Kerékpárosklub elnökével  együttműködési megállapodást írt alá a Városházán 2018. október 17-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Blöffnek nevezte az ellenzéki előválasztást Tarlós István

A főpolgármester szerint, ha az ellenzéknek valóban kétharmada lenne Budapesten, ahogy az országgyűlési választás óta hallani lehet, mindegy lenne, kit indítanak főpolgármester-jelöltként a jövő évi önkormányzati választásokon.

Tarlós István a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában az előválasztással kapcsolatban úgy fogalmazott: valaki vagy valakik menekülnek a jelölés felelőssége alól. A főpolgármester az ellenzéki pártok nagy szégyenének nevezte, különösen az MSZP-re nézve, hogy 8-10 év alatt nem tudtak felépíteni egy olyan saját politikust, akiben megbíznának. Szavai szerint

az MSZP "feladott egy hirdetést", hogy bárki jelentkezhet főpolgármester-jelöltnek.

A Közép-európai Egyetem (CEU) Bécsbe költözéséről Tarlós István azt mondta: ezt az intézményt nem tudja minősíteni, mert túl keveset tud róla. Megjegyezte:

felvetődik több kérdés, amelyre lehetne pontos választ adni, például, hogy az egyetem teljesíti-e a törvényi feltételeket, mert ezt szerinte csak ellenzéki újságírók jelentették be.

Miért nem tisztázta ezt a CEU? - tette a fel a kérdést, majd úgy folytatta: nem tud válaszolni azokra a kérdésekre sem, hogy kiket képeznek ott, van-e esélye bekerülni egy átlag magyar diáknak és milyen képzéseik vannak egyáltalán. Ezekre a kérdésekre csak "ellenzéki és újságírói tőmondatokkal válaszolnak" - vélekedett. Tarlós István úgy fogalmazott: "nem tudom, mitől a világ egyik legjobb egyeteme ez", de az egyetemi rangsorok egyébként sem adnak feltétlenül pontos képet az oktatás színvonaláról, mert nagyon sok függ attól, hogy milyen gazdag egy intézmény.

A budapesti építkezésekkel kapcsolatban Tarlós István arra hívta fel a figyelmet, hogy a főváros nincs könnyű helyzetben az engedélyeztetésnél, mert

az építési engedélyek kiadása nem tartozik a hatáskörébe.

Az elsőfokú építési hatóság a kerület, a másodfokú pedig a kormányhivatal. Ezért gyakorlatilag nem tudnak megakadályozni olyan építményeket - folytatta -, mint amilyen

a Clark Ádám téren felépült legutóbb, amelyről úgy fogalmazott: "rettenetesen nem tetszik" neki.

Hozzátette: sokszor egy épület nem önmagában csúnya, csak nem illik a környezetébe.

A közlekedési beruházásokról, felújításokról Tarlós István közölte: Budapest azért érzékelt ezekből kevesebbet korábban, mert 2010 előtt "nagyon szerény számban" voltak ilyenek.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×