eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára felszólal az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. október 3-án.
Nyitókép: MTI / Kovács Attila

Stabil a Fidesz előnye, az MSZP utolérte a Jobbikot

Nem változott a Fidesz támogatottsága, míg az MSZP és a Jobbik holtversenyen áll - derül ki a Závecz Research Intézet kutatási eredményeiből.

A múlt havival azonos, 36 százalékos a Fidesz híveinek aránya a november közepén végzett közvélemény-kutatás szerint.

Az MSZP tábora sem változott hónapok óta – most is 7 százalékos –, ennek ellenére a pártrangsor harmadik helyéről holtversenyben a második pozícióba került. Ez a helyzet a Jobbik folyamatos visszaesése miatt alakult ki, a pártnak egy hajszállal ismét kisebb lett a tábora – a múlt havi 8-ról 7 százalékra csökkent.

A Demokratikus Koalíció megtartotta az előző hónapban elért 5 százalékos táborát. Az LMP-nek, a Kétfarkú Kutyapártnak, a Momentumnak novemberben 3-3 százaléka van, október óta mindegyikük javított 1-1 százalékpontot.

A Párbeszéd a választások óta 1 százalékon áll, a Mi Hazánk Mozgalomnak pedig a megalakulását követően minden hónapban ekkora volt a támogatottsága. A pártnélküliek aránya egy kicsivel csökkent, most 33 százalék.

A Závecz Research Intézet felmérése szerint biztos pártválasztók körében is jelentős a Fidesz előnye, jelenleg 55 százalékos a tábora.

  • A Jobbik 12,
  • az MSZP 11,
  • A Demokratikus Koalíció 8 százalékot ér el,
  • a Momentum 5,
  • az LMP 3,
  • a Kétfarkú Kutyapárt 3,
  • a Párbeszéd 1,
  • a Mi Hazánk Mozgalomnak 1 százalékon áll.
Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×