Infostart.hu
eur:
380.08
usd:
324.37
bux:
125789.34
2026. március 2. hétfő Lujza

Palkovics: Magyarország nem az összeszerelő üzemek országa - lapszemle

A Portfolio a forint árfolyamával foglalkozik, a Magyar Idők egy balassagyarmati programról számol be.

A Világgazdaságban interjút olvashatnak az innovációs és technológiai miniszterrel. Palkovics Laszló szerint nem igaz, hogy Magyarország az összeszerelő üzemek országa. A tárcavezető hangsúlyozta, gondot okoz, hogy számos magyar cég cégnél nincs igény saját termékek fejlesztésére, pedig ha ez nem valósul meg, akkor hiába támogatják az innovációs folyamatokat.

A Magyar Időkben arról lehet olvasni, hogy hiányszakmák betöltésére indítanak ösztöndíjprogramot a Nógrád megyei Balassagyarmaton. A kezdeményezéssel évente húsz balassagyarmati lakóhelyű és húsz a városba költöző, 18–35 év közötti fiatalt támogatnak havi százezer forinttal. Angoltanárként, villanyszerelőként, nehézgépkezelőként, gyógypedagógusként vagy szakorvosként komoly jövőt ígér bárkinek a határmenti város, de ingyentelek jár a nagycsaládosoknak is.

A Népszava arról ír, hogy Magyarországon járt Jane Goodall. A világhírű etológus, környezetvédő egy konferencián úgy vélekedett, hogy az állatok sokkal, de sokkal értelmesebbek annál, mint az emberek gondolják. Kiemelte, hogy egyes becslések szerint óránként sok hektárnyi esőerdőt égetnek fel a Földön, hogy olajpálmát telepítsenek a helyére, ez szerinte nagy károkat okoz az állatoknak, és erősíti az üvegházhatást.

A Portfolio a forintárfolyam változásáról közöl összeállítást. A portál hangsúlyozza, hogy Magyarországon mindenkit érint a forintárfolyam változása, ezért nagy érdeklődés övezi a mostanihoz hasonló, mélypontot jelentő, eseteket. Egyes szakértők szerint lehet biztosan előrejelezni az aktuális a forintárfolyamot, mert. ma senki nem tudja megmondani, hol lesz a árfolyam egy hónap múlva. A magyar fizetőeszköz keresztárfolyama nemrég kétéves mélypontja közelében járt.

A Pénzcentrum cikke szerint egyáltalán nincs vésztartaléka a magyaroknak. Egy friss kutatás szerint a háztartások szintjén a kisebb váratlan kiadások fedezetére átlagosan 300 ezer forintra lenne szükség és mindössze a családok 34 százaléka mondta azt hogy van akkora megtakarításuk, ami elegendő a váratlan kiadások finanszírozására. Befolyásolja a megtakarítási szintet, hogy mennyien élnek az adott családban, a településtípusok esetén is jelentős különbségek vannak, de ennél is nagyobb eltérés van az iskolai végzettség alapján.

Címlapról ajánljuk
Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Az izraeli hadsereg hétfő hajnalban légicsapást intézett a Hezbollah síita milícia több libanoni és bejrúti létesítménye ellen, a mentőszolgálat beszámolója szerint legalább tízen életüket vesztették.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×