Infostart.hu
eur:
363.95
usd:
308.83
bux:
140242.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

A rendőrség megkezdte a Kossuth tér kiürítését

Kedden reggel fél hétkor a készenléti rendőrség megkezdte a Kossuth tér kiürítését. A téren pár tucat tüntető tartózkodott egy utánfutóból felállított színpadnál – írja a hvg.hu.

A tüntetőket az esetet megelőzően a rendőrség tájékoztatta arról, hogy megkezdik a tér kiürítését. Majd egyenként szólították fel őket a távozásra – írja a lap.

A tervek szerint a parlament alakuló ülésére körbekordozzák a Kossuth teret, illetve a TEK is megszállja a környéket. Ma estére tüntetést szerveznek, a Jobbik frakciója pedig bejelentette, hogy lebontják a kordonokat a Kossuth Lajos téren.

Címlapról ajánljuk

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Választás 2026: Célegyenesben a Tisza Párt kormányzati felkészülése, Magyar Péter fontos üzeneteket mondott

Választás 2026: Célegyenesben a Tisza Párt kormányzati felkészülése, Magyar Péter fontos üzeneteket mondott

Kezdenek felpörögni az események a kétharmados Tisza-győzelemmel véget érő parlamenti választások utáni napokban. Magyar Péter szerda reggel interjút ad a közmédiának, ezt követően Sulyok Tamás köztársasági elnökkel egyeztet, amely után doorstep sajtótájékoztatót tart, majd újabb nemzetközi tárgyalásokat folytat. Közben a forint látványos ereje megmaradt, a magyar kötvényeket vették tovább úgy, hogy közben mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítő megszólalt a választás után. Folyamatosan frissülő cikkünkben a szerdai fejleményeket követjük nyomon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×