Az MSZP elnöke azt javasolja, hogy pártja és a Párbeszéd frakciószövetségként dolgozzon együtt az Országgyűlésben.
„A szövetség maradjon együtt országosan is, maradjon együtt a politikában és maradjon együtt a frakcióban is”
– hangsúlyozta Molnár Gyula. A politikus azt is világossá tette, hogy mindez azt is jelentené, hogy az MSZP és a Párbeszéd együtt indulna az önkormányzati, valamint az európai parlamenti választáson is.
Molnár Gyula kitért arra is, hogy Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke felveszi országgyűlési képviselői mandátumát, majd 30 napon belül mond le arról. E mandátum betöltéséről a Párbeszéd határoz a két párt közötti megállapodás értelmében, a listán a következő párbeszédes politikus, V. Naszály Márta.
A vasárnap az MSZP elnökségével együtt lemondott pártelnök elmondta, nem indul újra az elnökségéért és a frakcióvezetői posztra sem pályázik. „Én olyat fogok támogatni, aki ezt a gondolkodást tovább viszi, aki most nem azzal fog foglalkozni, hogy
megpróbálja a pártot végérvényesen egy új pályára állítani, nem lehet visszafordítani az úton, itt most menni kell ezen előre.
Egy ideig kell panaszkodni, aztán pedig el kell kezdeni dolgozni” – tette hozzá Molnár Gyula. Lemondását a pártelnök a többi között azzal indokolta, hogy kétharmada lett a Fidesznek, és hogy a Jobbik megelőzte az MSZP-t a választáson.
Az LMP szétesése az MSZP elnöke szerint a velük folytatott tárgyalások alapján már látszódott a választás előtti utolsó héten, hiszen – mint mondta – nem voltak már testületi döntések, csupán egyéniek. „Ma én tízes nagyságrendben tudok mondani olyan körzetet, Budapest mindegyikét, kivéve a Józsefváros, ahol tulajdonképpen nyerhettünk volna, ha nincs LMP” – emelte ki.
Az MSZP vezetője emellett Gyurcsány Ferenc és pártja, a Demokratikus Koalíció politikai felelősségét is felvetette. „Amikor mi közös listáról beszéltünk, akkor azért beszéltünk róla, mert úgy gondoltuk, hogy ez egy jó stratégia, és ő egy ideig azt mondta, hogy rendben van, és amikor megfordult a dolog, akkor ő mondta azt, hogy szó sem lehet róla” – fogalmazott a pártelnök.
A politikus a civilek által szervezett Közös Ország Mozgalmat is támadta a választási eredmény miatt. „Azt gondolom, hogy a Közös Ország Mozgalom – én ezt a kampányban nem mondtam el, most akkor elmondom, szerintem ami ott történt az – több zavart okozott, mint valójában segített. Az még inkább felnagyította és felerősítette a külvilág számára, hogy ezek veszekszenek és nem tudnak megállapodni. Az nem a megoldást szállította, sokkal inkább a problémát nagyította fel” – fogalmazott Molnár Gyula.
A szocialista párt elnöke emellett a Kétfarkú Kutya Pártot és a Momentumot is hibáztatta. „Valószínűleg kell majd az értékelésünkben szólni arról, hogy [...] mi a felelőssége egyébként a számomra is halál vicces – tényleg jókat nevetek – Kétfarkú Kutya Pártnak azokkal ez egy-két százalékával, hogy a Momentum a jövő ígéretével miért nem gondolja azt, hogy amit én mindig mondtam, hogy ha nem akarnak a futóversenyen részt venni, csak a cipőjüket kötögetni, akkor ne zavarják a többi futót, álljanak fel a következő futamra” – mndta az MSZP vezetője.
Az Együtt Molnár Gyula szerint rossz stratégiát választott. „Én azt gondolom, hogy annak a politikai kísérletnek, amelyik Bajnai Gordonra épült, az befejeződött a vasárnapi nappal” – jelentette ki.
Önkritikaként Molnár Gyula csupán annyit fogalmazott meg, hogy a szocialisták nem tudtak az egységes fellépés érdekében hiteles és erős mondatot mondani, részint az MSZP múltja, részint két választási veresége okán.