eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Molnár Gyula, az MSZP elnöke az MSZP-Párbeszéd választási eredményváró rendezvényén, az MSZP újbudai székházában 2018. április 8-án.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Molnár Gyula felsorolta, szerinte kik tehetnek az ellenzék vereségéről

Az MSZP és a Párbeszéd frakciószövetségét javasolja a szocialista párt elnöke. Molnár Gyula az InfoRádió Aréna című műsorában bejelentette, hogy lemondása után nem indul újra a pártelnöki posztért. Az LMP-t, a Kétfarkú kutya pártot, valamint a Közös Ország Mozgalmat is okolta a baloldal számára kedvezőtlen választási eredmény miatt az MSZP elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Az MSZP elnöke azt javasolja, hogy pártja és a Párbeszéd frakciószövetségként dolgozzon együtt az Országgyűlésben.

„A szövetség maradjon együtt országosan is, maradjon együtt a politikában és maradjon együtt a frakcióban is”

– hangsúlyozta Molnár Gyula. A politikus azt is világossá tette, hogy mindez azt is jelentené, hogy az MSZP és a Párbeszéd együtt indulna az önkormányzati, valamint az európai parlamenti választáson is.

Molnár Gyula kitért arra is, hogy Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke felveszi országgyűlési képviselői mandátumát, majd 30 napon belül mond le arról. E mandátum betöltéséről a Párbeszéd határoz a két párt közötti megállapodás értelmében, a listán a következő párbeszédes politikus, V. Naszály Márta.

A vasárnap az MSZP elnökségével együtt lemondott pártelnök elmondta, nem indul újra az elnökségéért és a frakcióvezetői posztra sem pályázik. „Én olyat fogok támogatni, aki ezt a gondolkodást tovább viszi, aki most nem azzal fog foglalkozni, hogy

megpróbálja a pártot végérvényesen egy új pályára állítani, nem lehet visszafordítani az úton, itt most menni kell ezen előre.

Egy ideig kell panaszkodni, aztán pedig el kell kezdeni dolgozni” – tette hozzá Molnár Gyula. Lemondását a pártelnök a többi között azzal indokolta, hogy kétharmada lett a Fidesznek, és hogy a Jobbik megelőzte az MSZP-t a választáson.

Az LMP szétesése az MSZP elnöke szerint a velük folytatott tárgyalások alapján már látszódott a választás előtti utolsó héten, hiszen – mint mondta – nem voltak már testületi döntések, csupán egyéniek. „Ma én tízes nagyságrendben tudok mondani olyan körzetet, Budapest mindegyikét, kivéve a Józsefváros, ahol tulajdonképpen nyerhettünk volna, ha nincs LMP” – emelte ki.

Az MSZP vezetője emellett Gyurcsány Ferenc és pártja, a Demokratikus Koalíció politikai felelősségét is felvetette. „Amikor mi közös listáról beszéltünk, akkor azért beszéltünk róla, mert úgy gondoltuk, hogy ez egy jó stratégia, és ő egy ideig azt mondta, hogy rendben van, és amikor megfordult a dolog, akkor ő mondta azt, hogy szó sem lehet róla” – fogalmazott a pártelnök.

A politikus a civilek által szervezett Közös Ország Mozgalmat is támadta a választási eredmény miatt. „Azt gondolom, hogy a Közös Ország Mozgalom – én ezt a kampányban nem mondtam el, most akkor elmondom, szerintem ami ott történt az – több zavart okozott, mint valójában segített. Az még inkább felnagyította és felerősítette a külvilág számára, hogy ezek veszekszenek és nem tudnak megállapodni. Az nem a megoldást szállította, sokkal inkább a problémát nagyította fel” – fogalmazott Molnár Gyula.

A szocialista párt elnöke emellett a Kétfarkú Kutya Pártot és a Momentumot is hibáztatta. „Valószínűleg kell majd az értékelésünkben szólni arról, hogy [...] mi a felelőssége egyébként a számomra is halál vicces – tényleg jókat nevetek – Kétfarkú Kutya Pártnak azokkal ez egy-két százalékával, hogy a Momentum a jövő ígéretével miért nem gondolja azt, hogy amit én mindig mondtam, hogy ha nem akarnak a futóversenyen részt venni, csak a cipőjüket kötögetni, akkor ne zavarják a többi futót, álljanak fel a következő futamra” – mndta az MSZP vezetője.

Az Együtt Molnár Gyula szerint rossz stratégiát választott. „Én azt gondolom, hogy annak a politikai kísérletnek, amelyik Bajnai Gordonra épült, az befejeződött a vasárnapi nappal” – jelentette ki.

Önkritikaként Molnár Gyula csupán annyit fogalmazott meg, hogy a szocialisták nem tudtak az egységes fellépés érdekében hiteles és erős mondatot mondani, részint az MSZP múltja, részint két választási veresége okán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×