A Figyelő arról ír, hogy számos „alternatív Facebook" hódít a social media legelszántabb fogyasztói között, mint például a vero, amelyet a 2005-ben meggyilkolt libanoni exminiszterelnök fia alapított. De több kriptovaluta-rendszert alkalmazó közösségi oldal is látványosan jön fel. Úgy tűnik, sokan megelégelték, hogy a legnagyobbak fejőstehénnek nézik a felhasználókat, valamint sokszor indokolatlanul tiltják le őket, és nem azokkal az információkkal szolgálnak, amelyekre kíváncsiak – olvasható a Figyelőben.
A Heti Válasz Lackfi Jánossal közöl interjút. Kínjában röhög az ember - mondja a közszolgálati kormánypropagandáról a költő, ám a visszautasítja a külföldi médiumok Magyarországról szóló rémhírterjesztését is. Lackfi János korrupciómentes hazát szeretne. „Nem az én tisztem megítélni, hogy a nagy ügyek közül melyik sárdobálás, melyik büdös tényleg, de a hálapénzek, az önkormányzati kettős könyvelések világa nem fantazmagória" – fogalmaz a költő a Heti Válaszban.
A HVG „Szex és Washington" című összeállításában azt írja, hogy a pornószínésznővel folytatott afférjánál sokkal nagyobb politikai veszélyt jelent Donald Trump számára az, ahogyan fizetett a nőnek a hallgatásáért. Az amerikai elnökök egész sora csalta meg az asszonyát, de az erkölcsi károkon kívül ritkán lett bántódásuk. Johnson például azzal hencegett, hogy neki több nő adatott meg véletlenül, mint az elődjének szándékosan – olvasható a HVG-ben.