Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos

Eldőlt, kire lehet szavazni Hódmezővásárhelyen

A helyi választási bizottság egy induló, Fehérné Horváth Katalin (Hajrá Magyarország! Párt) nyilvántartásba vételét visszautasította. A határozat szerint a kőszegi székhelyű szervezet képviselője az induláshoz szükséges háromszáz helyett csupán 178 érvényes ajánlást gyűjtött össze a hétfői határidőig.

Hegedűs Zoltán mérnök, tanár 2006 óta önkormányzati képviselő, 2014 októbere óta alpolgármester Hódmezővásárhelyen, tavaly november 21-étől polgármesteri jogkörben irányítja a várost. 2006 és 2014 között az önkormányzat pénzügyi és gazdasági bizottságának elnöke volt. 2014 óta a helyi Fidesz szervezet alelnöke.

Hernádi Gyula orvos 2002-től 2010-ig képviselőként dolgozott a hódmezővásárhelyi közgyűlésben. A 2002-es önkormányzati választásokon az MSZP, az SZDSZ, a Centrum, a Munkáspárt és egy civil szervezet, 2006-ban az MSZP és egy civil szervezet jelöltjeként indult a polgármesteri posztért. Most függetlenként indul.

Márki-Zay Péter közgazdász szintén független jelölt, de az ellenzéki pártok azt kérték szimpatizánsaiktól, hogy őt támogassák a választáson. Márki-Zay Péter a bemutatkozó sajtótájékoztatóján azt mondta, indulásának szigorú feltétele volt, hogy más jelöltet ne indítsanak ellene az ellenzéki pártok.

Hódmezővásárhelyen Almási István (Fidesz-KDNP) polgármester halála miatt kellett időközi választást kiírni.

Címlapról ajánljuk
Öt tanács, hogy az AI ne vegye el a munkád, sőt, még jobbá is tegyen

Öt tanács, hogy az AI ne vegye el a munkád, sőt, még jobbá is tegyen

Az elmúlt években csendben, ám tömegesen tűntek el olyan munkakörök, amelyeket korábban kiválthatatlannak hittünk. A mesterséges intelligencia nem ott és nem úgy forgatta fel a munkaerőpiacot, ahogy a legtöbben várták. A valódi kérdés már nem az, hogy jön-e a változás, hanem az, hogy felismerjük-e időben, hogy hol marad tartós előnyünk emberként, és hogy mit kezdünk ezzel a tudással.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos vádak és tengeri hadműveletek borzolják a kedélyeket a müncheni csúcs után - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Súlyos vádak és tengeri hadműveletek borzolják a kedélyeket a müncheni csúcs után - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

A szombati müncheni biztonságpolitikai konferencia utórengései és a diplomáciai fronton tapasztalható feszültség határozza meg az orosz-ukrán háborút. Miközben a nyugati hatalmak váratlan tengeri mozgósításokkal üzennek Moszkvának, a Navalnij-ügyben napvilágot látott megrázó részletek tovább mélyítették a szakadékot Oroszország és Európa között. Eközben Volodimir Zelenszkij a jövő heti genfi béketárgyalások előtt kendőzetlen őszinteséggel beszélt az orosz veszteségekről és Ukrajna jövőbeli stratégiájáról. Cikkünk folyamatosan frissül a frontvonal és a nemzetközi politika legfontosabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×