Egy zuglói patikában tesztelik az elektronikus recept használatát. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára arról beszélt: az e-recept erősíti a betegbiztonságot, mert az "elektronikus felhőben" tárolt vényeket nem lehet elveszíteni és nem is rongálódhatnak meg.
"Az embereknek már természetes, hogy interneten intézik banki ügyeiket, online vásárolnak és kártyával fizetnek, valamint a közszférában is terjed az elektronikus ügyintézés, így természetes volt az elektronikus rendszer kiterjesztése az egészségügyre is" - mondta az államtitkár, és hozzátette, lehetőség lesz arra, hogy
a hozzátartozók váltsák ki a beteg gyógyszerét, ehhez az orvostól kapott "felírási igazolást" kell majd bemutatni a patikában.
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkár elmondta: az e-recept bevezetésével már nem kell a papír alapú vényeket öt évig őrizni a gyógyszertárakban, patikánként ugyanis hetente átlagosan öt kilogrammnyi, havonta pedig 20 kilogrammnyi recept gyűlik össze.
"Az e-receptekkel a hibázás lehetősége majdnem a nullára csökken, mert a gyógyszerészek a betegnek felírt összes vényt látják a rendszerben, így arra is figyelmeztetni tudják a pácienst, ha két orvos egymásnak ellentmondó receptet írt fel" - említett egy további előnyt az egészségügyért felelős államtitkár.
Az e-receptek tesztüzeme augusztusig tart, szeptembertől önkéntesen,
novembertől pedig már kötelezően be kell kapcsolódniuk a patikáknak a rendszerbe,
ez azonban várhatóan semmilyen többletköltséget nem jelent a gyógyszertáraknak. Az elektronikus vények használatához elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér jön létre 7,2 milliárd forintos uniós forrásból.