eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Civilek megzavarták a civiltörvény bizottsági vitáját

Civilek megzavarták a civiltörvény bizottsági vitáját

Mintegy 20 ember zavarta meg az Országgyűlés igazságügyi bizottságának ülését, amikor a civiltörvényként közismert tövényjavaslatot kezdték tárgyalni.

A civil feliratú trikót viselő emberek felmutatott tábláin "Szót kérünk" és "Nem a civilek megbélyegzésére" feliratok szerepeltek.

Rubovszky György KDNP-s elnök mintegy fél órára, délig felfüggesztette az ülést, mert, mint mondta, azt nem lehet megzavarni.

"Egy órával előbb be kell jelenteni bármilyen szemléltetést. Ameddig ezt a cirkuszt csinálják, addig felfüggesztem az ülést!" - derült ki az Index élő közvetítése alapján.

A jelenlévő képviselők is összeszólalkoztak az amúgy a háttérben csendben álló civilek jelenlétéről.

A bizottsági elnök szólt a terembiztosi szolgálatnak, amely kihívta a házőrséget. A jelenlévőket igazoltatták, de más nem történt.

Rubovszky György később felvetette: meg fogják vizsgálni, melyik képviselő adott le ennyi nevet, hogy a tiltakozók be tudtak jönni, illetve szeretné majd korlátozni a képviselők által leadható nevek számát. Végül délben folytatódott az ülés.

A módosítókról szóló vita több mint két órán keresztül tartott. Újdonság alig hangzott el, az egyes képviselők a már ismert érveiket mondták el. A tiltakozók a táblákkal a vita végéig álltak. Több figyelmeztetés után a vita körülbelül felénél Rubovszky elnök megelégelte az ellenzéki képviselők hozzászólásait, és többet nem adott nekik szót a civiltörvényről szóló napirendi pontnál.

A kormánypárti többség a várakozásoknak megfelelően egyetlen ellenzéki módosító indítványt sem fogadott el. A vita végén a civil tiltakozók összepakoltak és elmentek.

Miről vitáznak?

A javaslat hivatalosan A külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szól, ezt a címet is viseli. Lényege, hogy az a civil szervezet, amely egy éven belül 7,2 millió forintot kap külföldről, annak regisztrálnia kell, felkerül egy állami listára, és minden kiadványára rá kell írnia, hogy külföldről támogatott szervezet. A listáról 3 évig nem lehet lekerülni.

A kormánypártok szerint a külföldről támogatott civil szervezetek átláthatóságát célzó javaslat nem jelent megbélyegzést az érintettek számára, az ellenzék azonban egyáltalán nem így látja.

Címlapról ajánljuk
Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.

Vérben, vasban küzdöttek a magyar szabadságért – katonaelődeinkről is emlékezzünk meg halottak napján!

Elhunyt őseink, rokonaink, ismerőseink mellett hősi halottainkról is emlékezzünk meg a hét végén – kéri a Honvédelmi Minisztérium. A tárca katonai identitásért felelős miniszteri biztosa az InfoRádióban elmondta: ez a gesztus erősíti a nemzeti összetartozást. Töll László hozzátette: az elmúlt évszázadokban a hazájuk szabadságáért harcoló magyar katonák bajtársai voltak a felmenőinknek, ezért megérdemlik, hogy lerójuk a tiszteletünket előttük a temetőkben vagy az emlékhelyeken. Beszélt a hadisírok gondozásáról és a kutatómunkáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×