Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.8
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Török Gábor megszólalt az Orbán-Simicska-konfliktus ügyében

Török Gábor megszólalt az Orbán-Simicska-konfliktus ügyében

Török Gábor szerint a háború Simicska Lajos és Orbán Viktor között elkerülhetetlennek látszik, és a miniszterelnöknek arra kell készülnie, hogy komoly sebeket kaphat. Nem biztos, hogy politikai értelemben halálosat, de ez sem kizárt - mondta az elemző a 24.hu interjújában.

Török Gábor szerint a Simicska-Orbán-konfliktusban az elmúlt napok történéseit nincs ember, aki magabiztosan ki merné jelenteni, hogy érti, sőt abban sem biztos, hogy minden érintett érti. A 24.hu interjújában a politikai elemző azt mondta, nehéz elképzelni, hogy Simicskát csak az érzelmei vezérlik, és nem stratégiában, tervben gondolkodik. A felvetésre, hogy a Fidesz korábbi pénztárnoka miért nem állt még elő a miniszterelnököt kompromittáló információkkal, Török úgy felelt: "Ha van valami a kezében, amit fel tud és fel is akar használni, azt akkor kell megtennie, amikor már nincs lehetőség az újraépítkezésre. Volt szerelmek, volt barátok, volt üzletfelek a lehető legjobban ismerik egymást, tudják, hogy a másiknak mi a gyengéje, mi az erőssége."

Török Gábor úgy látja,

pszichikai hadviselés folyik,

és Orbánnak leginkább attól kell tartania, hogy az, akivel közösen építette fel a politikai hatalmát, elvesztette a józanságát, és mindenre képes a célja elérése – azaz Orbán Viktor megbuktatása – érdekében. Ugyanakkor az elemző nem biztos abban, hogy van olyan ügy, amely automatikusan megbuktatná Orbánt, viszont

nem látja a megoldást akkor, ha nem színjáték zajlik,

és Simicska valóban nem fog meghátrálni. Akkor Orbánnak az lehet az érdeke, hogy minél előbb vívják meg a csatájukat.

"Ha a háború elkerülhetetlen - márpedig semmi nem utal békülésre-, akkor a miniszterelnöknek arra kell készülnie, hogy

komoly sebeket kaphat.

Nem biztos, hogy politikai értelemben halálosat, de ez sem kizárt" - mondta Török Gábor, és jelezte, szerinte hibát követett el a kormányfő, hogy eddig engedte fajulni az ügyet.

Politikai értelemben ez a legnagyobb fenyegetés, ami eddig érte a miniszterelnököt - állítja az elemző.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×