Infostart.hu
eur:
379.8
usd:
321.82
bux:
133311.7
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel

Ismét jól befűtöttek nekünk

Az országos és a fővárosi napi maximumhőmérsékleti, valamint a budapesti legmagasabb minimumhőmérsékleti napi rekord is megdőlt hétfőn. Újpesten 26,4, Edelényben 27 Celsius-fokig melegedett a levegő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Honlapjukon azt írták: az enyhe éjszaka után, április 3-án megdőlt a legmagasabb minimumhőmérsékleti fővárosi rekord. Mostanáig ezen a napon 1985-ben volt a legmelegebb hajnal a fővárosban, akkor Ferihegyen 12,2 Celsius-fokot mértek. Most ennél több mint 1 fokkal melegebb volt, János-hegyen 13,3 fokot mértek hétfő reggel.

A meteorológiai szolgálat hétfő délutáni, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt is tudatta, hogy megdőlt az országos és a fővárosi maximumhőmérséklet napi rekordja is. A fővárosban eddig a Gellérthegyen mérték a legmagasabb hőmérsékletet április 3-án, 25,1 fokot. Most ennél Újpesten több mint 1 fokkal volt melegebb, 26,4 fok az új rekord.

Az országos napi melegrekord mostanáig 25,9 fok volt, amelyet 1938-ban Nyíregyházán rögzítették. Most ennél 1,1 fokkal melegebb volt Edelényben, így az új április 3-ai országos melegrekord 27 fok lett.

Előrejelzés

Keddtől mérséklődik a meleg. Kedden főként a nap második felében helyenként zivatar is várható, amelyet erős vagy viharos széllökés, jégeső és akár jelentős mennyiségű csapadék is kísérhet. A következő napokon inkább 10-15 fok körüli maximumok lesznek jellemzőek. A hétvégén várható ismét napsütéses időjárás és 20 fok körüli meleg.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége volt Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Olekszij Anton: kritikus az energetikai helyzet Kijevben

Ismét komoly csapást mért Oroszország Ukrajna fontos energetikai létesítményeire. A keddi támadás után több városban, így Kijevben is rendkívüli áramkorlátozás lépett életbe. Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: Ukrajna még helyre tudja állítani a sérült létesítményeket, de a lakosság egyre nehezebben viseli a fűtés- és áramkimaradásokat, helyenként már demonstrációkat is tartanak emiatt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×