Infostart.hu
eur:
398.8
usd:
343.06
bux:
101262.87
2025. július 19. szombat Emília

Ennyi pénzbe kerül az árvíz

Több mint hétmilliárd forint áll rendelkezésre vis maior esetekre, vagyis katasztrófák után bekövetkezett károk helyreállítására. A bel- és árvíz is okozott károkat, ezért Pest megyéből már több település is kért segítséget a Belügyminisztériumtól - mondta az államtitkár.

A költségvetés minden évben lehetőséget biztosít arra, hogy az önkormányzatok vis maior támogatást igényeljenek, a 2017. évi keret erre 7,7 milliárd forint, amely ha elfogy, tovább növelhető – mondta el a Belügyminisztérium államtitkára.

„A vis maior valami olyasmi, mint egy olyan biztosítás, ami egy káreseményért akkor fizet, amikor senki más már nem. Az önkormányzatok olyan, egyszer-egyszer bekövetkező, rendkívüli esemény esetén vehetik igénybe, mint bel- és árvíz, olyan viharos időszak esetén, ami jelentős károkat okoz.”

Pogácsás Tibor hozzátette, a vis maior támogatás érdekes, de fontos része, hogy csak annyi pénzt lehet igényelni, amennyi az eredeti állapot helyreállítására szolgál.

„Miután katasztrófa bármikor történhet minden költségvetés tartalmazza ezt a keretet, az igénylése és a segítségnyújtás is folyamatos. Az igénybejelentés viszont dinamikus, hiszen a benyújtásának az egyik feltétele, hogy az eseményt követő legkésőbb hetedik napig megtörténjen a bejelentés.”

Legutóbb a hirtelen hóolvadás okozta vizes helyzet Pest megye 11 településén eredményezett vis maior eseményt – mondta el a Belügyminisztérium államtitkára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rejtélyes kitoloncolás: 81 veszélyes afgán bűnelkövető hagyta el Németországot

Rejtélyes kitoloncolás: 81 veszélyes afgán bűnelkövető hagyta el Németországot

Az afganisztáni tálib rezsim 2021-ben történt hatalomra jutása óta másodszor toloncoltak ki afgán migránsokat Németországból. A 81 bűnelkövető gépe péntek reggel startolt Lipcséből. Ezzel szinte egy időben a házigazda Alexander Dobrindt meghívására a szomszédos országokkal menekültpolitikai egyeztetés kezdődött a Zugspitzén.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.21. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Egyre közelebb sodródik egymáshoz Amerika két legvérmesebb riválisa, de vannak aknák a kapcsolatokban

Egyre közelebb sodródik egymáshoz Amerika két legvérmesebb riválisa, de vannak aknák a kapcsolatokban

Az ukrajnai háború árnyékában egyre közelebb sodródik egymáshoz Kína és Oroszország, láthatóan a felek nagyon sokat tesznek a kapcsolatok elmélyítéséért. A nagystílű közös események és a hangzatos szavak mögött visszatérően kevés konkrétumot lehet felfedezni, ezért csak nehezen lehet tudni, hogy valójában mit is jelentnek ezek. A két hatalom közeledését számos azonos célkitűzés magyarázza, miközben vannak olyan jelek is, amelyek világossá teszik, hogy mégiscsak két ősi riválisról van szó, nagyhatalmi ambíciókkal, és gyakran egymással ütköző érdekekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×