Infostart.hu
eur:
377.89
usd:
319.85
bux:
130030.34
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya
Botka László: kitört a pánik, hogy ki kapja a Fekete Pétert

Botka László: kitört a pánik, hogy ki kapja a Fekete Pétert

Csak a győzelem érdekli, nem fél a Momentum mozgalom sikereitől, és nincs Gyurcsány.fóbiája - mondta Bitka László szegedi polgármester, az MSZP esetleges miniszterelnök-jelöltje a Hvg.hu-nak adott interjúban.

"Úgy éreztem, a baloldalon én tudok a leghatározottabban az asztalra csapni, hogy térjetek már észre, itt az emberekkel kell foglalkozni és új politikát meghirdetni" - mondta Botka László a Hvg.hu oldalon megjelent interjúban. A szocialisták miniszterelnök-jelöltje szerint az a feladata, hogy saját népszerűségét a párt erősítésére is tudja fordítani, de azt mondta, kell néhány hónap, hogy a politikai üzenet eljusson az ország minden pontjára,

"a sarki kocsmában is beszéljenek róla".

A Momentum mozgalom sikeres aláírásgyűjtő kampányáról úgy nyilatkozott, hogy ő is támogatta őket, szimpátiával figyeli őket, de nem érzi kihívásnak. "Persze értem a kis pártoknál az izgatottságot és a pánikot.

Vajon ki kapja a Fekete Pétert?

Egész biztos, hogy a többi liberális párt vezetője árgus szemmel, aggódva fogja figyelni a következő hónapok közvélemény-kutatásait, hogy vajon melyiküktől veszi el a legtöbb szavazót a Momentum, illetve az új határozott programjával az MSZP" - mondta Botka.

A szocialista politikus ismét kijelentette, nem Gyurcsány Ferenccel van baja ("Nekem nincs Gyurcsány-fóbiám."), hanem a múltjával, hogy vele nem lehet megszólítani azt a plusz egymillió embert, aki a kormányváltáshoz kell.

Botka szerint az alapvető döntéseket ebben a fél évben meg kell hozni, ősszel már kőkemény kampányüzemmódba kell kapcsolni, ha viszont a társadalom nem úgy fogadja a programját, mint várja, a pártok pedig ragaszkodnak a túlélési stratégiájukhoz, és nem kötnek kompromisszumot, akkor inkább építi tovább Szegedet.

Címlapról ajánljuk
Surján Orsolya: odaveszett az óvatosságunk, még mindig itt van a pandémiás fáradtság
aréna

Surján Orsolya: odaveszett az óvatosságunk, még mindig itt van a pandémiás fáradtság

Nagyon sok áltudományos hír terjed az oltásokkal kapcsolatban. Nem az elbizonytalanodó emberekre, szülőkre kell haragudni, ebben a világban nagyon tudnak hatni az érzelmeinkre bizonyos történetekkel – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Surján Orsolya országos tisztifőorvos. Hozzátette: a pandémiás fáradtság még mindig jelen van az emberekben, és árt az influenza elleni küzdelemnek is.

Rosonczy-Kovács Mihály: hiába a zavargások, régen volt Olaszországban ilyen erős kormánykoalíció

Nyugat-európai mintává kezd válni, hogy a zavargásokat a baloldal támogatásával anarchisták szervezik, gyakran migrációs hátterű tömegek bevonásával. A Nézőpont Intézet külügyi igazgatója az InfoRádióban arról beszélt, hogy az elmúlt időszak zavargásai, köztük a múlt hétvégi, erőszakba torkollt torinói demonstrációk sem veszélyeztetik az olasz kormány stabilitását.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×