Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.19
bux:
0
2025. december 26. péntek István

Budapesti olimpia: pénteken lehet a nagy bejelentés

Szerda délután egyeztet a kormányfővel és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökével Tarlós István főpolgármester a 2024-es olimpiai pályázatról.

A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén nem született döntés az olimpiai pályázat visszavonásáról, és a kandidálás ügyében nem írtak ki népszavazást sem.

A testület határozatban kérte fel Tarlós István főpolgármestert, tárgyaljon a Magyar Olimpiai Bizottsággal (MOB) és a kormánnyal arról, hogy tekintettel "a megszűnt nemzeti egységre", van-e értelme fenntartani a budapesti pályázatot a 2024-es olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére.

A főpolgármester még szerdán délután találkozik Orbán Viktor kormányfővel és Borkai Zsolt MOB-elnökkel, és egyeztet a témában.

Pénteken délelőtt fél 11-kor sajtótájékoztatót tart Tarlós István. A főpolgármester a Budapestinfón részletesen is beszél a témáról.

Közben zajlik a Momentum Mozgalom által múlt pénteken leadott 266 ezer aláírás ellenőrzése. A Fővárosi Választási Iroda eddig a szignók 4,95 százalékát nézte át, és 11,57 százalék volt érvénytelen.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×